| JustMeCata a întrebat:

Am sa va spun tot ce mi s-a intamplat cu o fata si daca m-ati putea ajuta sa imi dati cateva sfaturi.

Acum o luna am plecat in excursie cu scoala, acolo aveam sa ma indragostesc de o fata de la scoala de la mine dar nu in aceias clasa, de cand am vazut-o prima zi cand am plecat mi-a placut de ea, am inceput sa ma uit la ea foarte des si intr-o zi s-a uitat la mine si a zambit atunci eram foarte fericit dar eu sunt foarte timid si nu am putut sa ii spun ca imi place de ea, un prieten de al meu care ii in clasa cu ea am mers la ea si i-a zis:"Un prieten de al meu te place." nu i-a zis numele caci nu a mai apucat, i la zis ea, stia doar dupa cum ma uitam la ea ca o plac. Acolo in excursie nu sa mai intamplat nimic.

Am venit inapoi la scoala si i-am cerut la un prieten numarul ei, apoi i-am trimis mesaje cu "Ceao, cf?" dar in zadar ea nu imi raspundea, pana la urma am zis ca ii trimit un mesaj ca o pe coridor in pauza (era dupa masa) apoi ea imi raspunde si imi spune ca a terminat orele si ca a plecat acasa, am crezut ca chiar ii pasa de mine si ca nu vrea sa ma faca sa astept acolo, i-am trimis un alt mesaj, i-am zis ca maine dupa ce terminam orele, ea nu a zis nimic. A doua zi dupa ce am terminat orele am vazut-o in fata scoli dar erau foarte multi, foarte multe prietene de a ei, nu am avut curaju sa ma duc sa vorbesc cu ea nu stiu parca imi era frica, imi batea inima foarte tare si nu numai atunci tot timpu cand o vedeam. Iam trimis un mesaj si i-am zis ca maine o astept in fata scoli inainte cu 15-20 de min sa inceapa orele si ca imi pare rau ca nu am vorbit cu ea pentru ca erau foarte multi in fata scoli. Ea nu a venit, am vazut-o pe geam cand a intrat in scoala a venit doar cu 3 minute inainte sa sa sune eu intrasem deja. Asta a fost ultima zi si cand am iesit am vazut-o dar m-am descurajat foarte tare pentru ca nu venise dimineata si din nou nu am avut curaj sa vorbesc cu ea desi stiam ca atunci este ultima mea sansa. Am venit acasa si am sunat-o dar nu a raspuns, i-am trimis un mesaj in care i-am scris: Ce faci? De ce nu vrei sa imi raspunzi, i-am zis sa imi spuna daca o enervez cu mesaje si cu apeluri. (nu a raspuns). Acum as vrea sa o vad si sa vorbesc cu ea dar este aproape imposibil. Ce as putea face? Stiu ca o sa imi spuneti uit-o dar imi este foarte greu, ii genu de fata care imi place, m-am indragostit foarte tare de ea. Am visat ca eu si ea vom si impreuna ma gandeam tot timpul la asta si inca ma mai gandesc si apoi cand vad care sunt sansele. As vrea sa ma duc la ea si sa ii spun: "Esti a mea! Nu poti fi a altuia!" crying. Funda la cel mai bun raspuns. Va multumesc ca ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| BaiatulAnonim a răspuns:

Chestia e ca noi nu putem face minuni. Suntem oameni normali, la fel ca tine si in cel mai bun caz ne putem da cu parerea sau sa-ti zicem cum am proceda noi...nu o sa vina nimeni sa iti dea potiunea iubirii si gata, totul va fi perfect. E pacat si imi pare rau ca nu poti avea o relatie cu fata aceasta, se mai intampla si de astea. Pana la urma ai sa-ti gasesti pe cineva care te va aprecia asa cum esti dar dupa cum te-am sfatuit, incearca sa faci o prima impresie buna si fii mai tupeist. Baftawinking

18 răspunsuri:
| mariaxmaria a răspuns:

Pai....ar fii bine sa-i ceri scuze ca ai tot sunat-o si ca i-ai trimis mesaje si apoi sa-i zici ca tie iti place de ea.

| Rraammoonnaa15 a răspuns:

Trebuie sa-ti faci curaj, sa te duci la ea si sa ii spui ce simti. Daca este scris sa fie a ta atunci va fi a tahappy.

| TheZeuS a răspuns:

Deci in prima data
1. Vorbeste cu ea
2. Spune-i ca o placi
3. Trimitei mesaje sa va intalniti pe undeva
4. I-ai un trandafir
5.Iesi cu prietenii
6. Cand iesi cu ei poti sa o saruti : Obraz, gat
7.Si dupa iesiti singuri
Sper ca am fost de ajutor

| BaiatulAnonim a răspuns:

Daca ai sti cati baieti in lumea asta au de pierdut din cauza timiditatii...Sa o luam de la bazele problemelor tale: timiditatea. Timiditatea e caracterizata printr-o frica absurda ca s-ar putea intampla ceva rusinos in fata unui public, fie el compus si dintr-o singura persoana. Incearca sa prinzi tupeu fara sa te gandesti la consecinte. Traieste momentul de acum, prezentul, nu sta tot timpul cu mintea in viitor. Asta e cauza timiditatii tale. Parerea mea este ca fata simte nevoia de a fi in preajma unui baiat cu tarie de caracter, langa care sa se simta protejata. Daca reusesti sa iti depasesti complexele vei avea multe de castigat. A, si apropo, fetele nu sunt obiecte pe care sa le detii pur si simplu, ca daca ar fi fost le-ai fi luat din magazine speciale cu garantie si toate cele. O fata o castigi prin respect si simpatie. Incearca o abordare directa si renunta la tastatul pe telefon. Nu e prea sanatos din punct de vedere social happy Baftabig grin

| rusel a răspuns:

Offhee hee
poti sa ii spui si in fata-n fata dar daca ai curaj fii tare daca o iubesti atat de mult, fa-o pentru ea cu curaj, invinte-o in parc cand are liber spune-i ca vrei sa vorbesti cu ea, ceva serios doar voi 2, macar 30 de minute daca poate, daca nici asa nu vrea, sti las-o isi va da ea seama ca o placi las-o asa 2 zile vei ce faci nu ii zii nimic ca de ce n-a venit si asa mai departe, daca nu zice nimic nici tu nu zii, dar daca va zice scuze am ajut treaba sau ceva de genu spune-i uite daca cher si tu vrei sa auzi ce am de zis trebuie sa iti faci un timp liber macar 30 de minute ca vreau sa iti zic ceva doar noi 2 sa fim! daca nici asa nu vrea atuncea las-o poate va fi inver o data si o data!

| ivansimona97 a răspuns:

Offf voi baietiicrying
din moment ce sunt fata e cam brusc sa ii spui ""Esti a mea! Nu poti fi a altuia!" ce prea direct, s-ar putea intimida sau sa dea bir cu fugitii.
Iao mai usor de ex:invit-o la un suc, si dai o floare. ea va intelege cu siguranta si iti va spune in fata daca te place sau nu happy.Am avut un caz de acest gen in scoala si a facut exact la felhappysi acum sunt impreuna de aprox 1 ani jumatate ......si baiatul acela sa stii ca nu era frumusetea ideala, dar a facut in asa fel ca fata respectiva sa se indragosteasca de el sti cum exact cu ti-am spus eu + ca el ia cantat o serenada la chitara si soc el era pe a 5-a iar ea a 8-a peatunci. Sper ca te-am ajutat! Bafta!

| DrakuleJack a răspuns:

Omule si eu sunt forte timid chiar foarte crede-ma dar nu te descuraja iti place de ea nu? Spune-i ca o iubesti spune-i ce simti timpul trece trebuie sa-i spui se simti cu adevarat pentru ea dar nu prin mesage sau telefon si in realitate intlnitiva undeva singuri si spune-i ca o iubesti ca ai iubito din totdeauna nu te lasa trebuie sa-i spui sincer cred ca s mie imi place de cineva dar nu i-am spus inca dar tu trebuie sa o faci fau! Eu te sustin si iti urez mult noruc amice trebuie sa o faci inainte sa fie prea tarziu mult noroc!

| fancullo a răspuns:

Sincer,nu vreau sa fiu rautacioasa, dar las'o dreacului daca nu ii pasa de tine, nu te mai gindi la ea si incearca sa vb si cu alte fete

| JustMeCata explică:

Multumesc pentru raspunsuri dar ii un lucru care nu l-ati inteles sau mai bine zis nu l-am zis eu stiti suntem in vacanta si pe ea nu o mai vad, nu pot sa ii spun, ce mai imi ramane este doar prine SMS sau ceva sa ii zis ca vina undeva dar nu cred ca ar veni si nu stiu voi ce ziceti ar fi o solutie buna?

| JustMeCata explică (pentru fancullo):

He, usor de zis dar greu de facut... Daca nu ai trecut prin asa ceva nu pot sa stii cum ii. Cum sa o uit ca mereu ma gandesc doar la ea?

| JustMeCata explică (pentru BaiatulAnonim):

Multumesc pentru raspuns dar ii un lucru care nu l-ati inteles sau mai bine zis nu l-am zis eu stiti suntem in vacanta si pe ea nu o mai vad, nu pot sa ii spun, ce mai imi ramane este doar prine SMS sau ceva sa ii zis ca vina undeva dar nu cred ca ar veni si nu stiu ce zici ar fi o solutie buna?

| BaiatulAnonim a răspuns (pentru JustMeCata):

Frate, incercarea moarte n-are. Nimeni nu spune sa nu o abordezi si asa daca e singura solutie viabila. Dar avand in vedere ca invatati la aceeasi scoala, eu personal as fi facut cunostinta live, ca sa zic asa, cu ea inainte sa o invit undeva. Nu vreau sa te dezamagesc sau sa te descurajez. Daca e genul de fata careia ii place sa fie abordata la o intalnire prin sms de ce sa nu incerci. Totusi iti propun sa faci macar rost de ID ei si sa va cunoasteti un pic mai bine (macar atat). Si chiar daca ai sa ai parte de un refuz nu dispera, nu esti nici primul si nici ultimul baiat refuzat de o fata. Daca fata nu prezinta niciun interes pentru tine nu insista, pentru ca ai sa pari un ciudat in ochii ei si nu face bine la reputatie (ca doar intre fete circula repede zvonurile, stii tu cum e)winking Eu iti urez in continuare bafta si nu te lasa batut big grin

| neutrino a răspuns:

Cine te opreste?

| JustMeCata explică (pentru neutrino):

Ce sa ma tina? Unde vrei sa ma duc acum ca nu mai stiu nimic de ea, am un numar de telefon si atat...

| cristinel87 a răspuns:

Ai putea sa incerci sa discuti cu ea fata-n fata...

| rococociconut a răspuns:

Nu stiu si eu sunt timid

| cypry69 a răspuns:

Of.mi-e mila de tine..sa stii ca cv asemanator am patit si eu..esti intr-o situatie foarte naspa..nu mai poti face nimic te gandesti doar la ea..si la cat de prost ai fost ca nu ai avut curaj sa ii vorbesti!

| Baah_Yoo_1991 a răspuns:

Sall frate nu iti trebuie un raspuns urias din partea mea si eu am avut aceleasi sentimente ca tine acum 3 saptamani dar o data ce am asteptat si am fost insumi mereu cand ma intalneam cu ea si nu-mi era frica dar nu ma lasam dus de val totul era ok adica iti sugerez in primul rand sa te cunosti mai bine cu ea 2. sa vorbesti mai mult cu ea in pauze 3. dupa ore faci pe nebunu si daca e nevoie traversezi orasu numai ca sa o duci acasa 4. incearca sa te apropii mult de ea si in pauze sa te uiti in ochii ei si sa fiti fata in fata in cel mai bun caz dar in momentele alea sa nu glumesti cum ar fi un moment de tacere doar voi 2 si 5. frate curaj k nu se intampla nimic rau si la final o sa fie iubita ta mult succes