| JustMeCata a întrebat:

Am sa va spun tot ce mi s-a intamplat cu o fata si daca m-ati putea ajuta sa imi dati cateva sfaturi.
Acum o luna am plecat in excursie cu scoala, acolo aveam sa ma indragostesc de o fata de la scoala de la mine dar nu in aceias clasa, de cand am vazut-o prima zi cand am plecat mi-a placut de ea, am inceput sa ma uit la ea foarte des si intr-o zi s-a uitat la mine si a zambit atunci eram foarte fericit dar eu sunt foarte timid si nu am putut sa ii spun ca imi place de ea, un prieten de al meu care ii in clasa cu ea am mers la ea si i-a zis:"Un prieten de al meu te place." nu i-a zis numele caci nu a mai apucat, i la zis ea, stia doar dupa cum ma uitam la ea ca o plac. Acolo in excursie nu sa mai intamplat nimic.
Am venit inapoi la scoala si i-am cerut la un prieten numarul ei, apoi i-am trimis mesaje cu "Ceao, cf?" dar in zadar ea nu imi raspundea, pana la urma am zis ca ii trimit un mesaj ca o pe coridor in pauza (era dupa masa) apoi ea imi raspunde si imi spune ca a terminat orele si ca a plecat acasa, am crezut ca chiar ii pasa de mine si ca nu vrea sa ma faca sa astept acolo, i-am trimis un alt mesaj, i-am zis ca maine dupa ce terminam orele, ea nu a zis nimic. A doua zi dupa ce am terminat orele am vazut-o in fata scoli dar erau foarte multi, foarte multe prietene de a ei, nu am avut curaju sa ma duc sa vorbesc cu ea nu stiu parca imi era frica, imi batea inima foarte tare si nu numai atunci tot timpu cand o vedeam. Iam trimis un mesaj si i-am zis ca maine o astept in fata scoli inainte cu 15-20 de min sa inceapa orele si ca imi pare rau ca nu am vorbit cu ea pentru ca erau foarte multi in fata scoli. Ea nu a venit, am vazut-o pe geam cand a intrat in scoala a venit doar cu 3 minute inainte sa sa sune eu intrasem deja. Asta a fost ultima zi si cand am iesit am vazut-o dar m-am descurajat foarte tare pentru ca nu venise dimineata si din nou nu am avut curaj sa vorbesc cu ea desi stiam ca atunci este ultima mea sansa. Am venit acasa si am sunat-o dar nu a raspuns, i-am trimis un mesaj in care i-am scris: Ce faci? De ce nu vrei sa imi raspunzi, i-am zis sa imi spuna daca o enervez cu mesaje si cu apeluri. (nu a raspuns). Acum as vrea sa o vad si sa vorbesc cu ea dar este aproape imposibil. Ce as putea face? Stiu ca o sa imi spuneti uit-o dar imi este foarte greu, ii genu de fata care imi place, m-am indragostit foarte tare de ea. Am visat ca eu si ea vom si impreuna ma gandeam tot timpul la asta si inca ma mai gandesc si apoi cand vad care sunt sansele crying. Funda la cel mai bun raspuns. Va multumesc ca ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| Eusicamatat a răspuns:

Wow esti c-am primul baiat care stie ce este aiai dragostea si sfatul meu este sa nu incerci nici in ruptu capului sa uiti de ea daca o iubesti cu adevarat o data si o data tot va veti intalnii si nu te mai descuraja ia-ti inima in dinti si spune-i ce simiti vei vedea ca vei avea numai de castigat daac vei fii timid nu vei rezolva nic eu iti spun din propria experienta caci asa am facut si eu cu un baiat la care tineam mult si inca tin... bafta si nu uita daca nu risti nu castigiwinking

| JustMeCata explică (pentru Eusicamatat):

Multumesc pentru sfaturi, nu am sa abandonez o sa fac tot posibilul ca sa ii arat cat de mult o iubesc.

| Eusicamatat a răspuns (pentru JustMeCata):

Asa bravo da si mie funda daca ras meu este bun big grin

| DouaPuncteD a răspuns (pentru JustMeCata):

Sa stii ca ai luat o decizie buna.
Ca iti place de ea asta e ceva temporar dar cand o treaca mai mult timp o sa-ti spui in sinea ta : "Doamne cum m.am uitat la ea? " De obicei asa se intampla.
Sa nu te lasi batut, fa ce-ti spune inima dar asculta-ti si mintea.

8 răspunsuri:
| DouaPuncteD a răspuns:

Hei buna.
M-am intristat cand ti-am citit randurile. Of, nu as vrea sa ma pun in locul tau.
Uite care e treaba tie iti place de ea, nu o iubesti cu adevarat (asa cred eu). Oricum iubirea este doar atractie si apoi sentimente. Parerea mea personala este urmatoarea:
Daca si ei ii placea atat de mult de tine iti raspundea macar la mesaje. Dar tu nu te-ai gandit ca poate si ei ii e rusine sa se intalneasca cu tine si de aia te tot evita?
Cum au spus si alti mai sus, nu trebuie sa fii asa timid pentru ca majoritatea fetelor prefera baietii mai tupeisti care au curaj sa le spuna-n fata ceea ce vor si sa le apere, asta mai presus de orice.
Ia, hai, lasa frica si fa-ti curaj. Spune-i in fata ce-ai de zis. sad
Bafta multaaa!

| JustMeCata explică (pentru DouaPuncteD):

Da inteleg ce zici, problema este ca acum anul viitor mergem la lieu si nu la acelasi acum ii cam prea tarziu, numai daca ea ar accepta sa vina undeva sa ne vedem dar nu prea cred daca nu imi raspunde... Ai dreptate dupa ce am scris nu prea se vede ca o iubesc dar sunt mort dupa ea faza e ca mie imi era frica sa vorbesc cu ea. Nu stiu atunci cand mi-a trimis mesaju ca a terminat orele mi-a dat de inteles ca ar fi venit... Acum nu stiu ce as putea face.

| andr33utza12 a răspuns:

Pai intreab-o clar daca vrea sa va cunoasteti mai bine sa va imprieteniti, nu mai insista de multe ori o intrebi odata si gata! daca va vrea sa va cunoasteti ineacra sa te apropii de ea si vezi cam ce parere are si ea daca nu asta e nu poti forta pe nimeni! bafta :*

| ILIoN a răspuns:

E greu sa te duci la o persoana straina si sa i spui ca iti place de ea! Dar din cate am vazut, asta e singura sansa. Daca nu vrei ii spui ca o placi de fata cu toata lumea, incerca sa o intalnesti undeva unde e singura. Sau invit o in oras. E mult mai placut, decat sa te afisezi in fata profesorilor cu un iubit. Daca accepta, e un pas important. Dar daca isi bate joc, este o alta fata la rand. Fii sigur ca intotdeauna exista o fata care te iubeste pe ascuns si care merita iubirea ta. Trebuie doar sa deschizi ochii!

| DjNZone a răspuns:

Hmmm mi s-a intamplat si mie pai daca iti place asa tare nu o uita continua da nu cu SMS sau Call"suni" dar fi frate mai barbat nu ca o fetita sa iti fie frica sa vb cu o fata dar daca vezi ca se joaca cu tine dai frate cu flit e mai bine cauta pe alta doar in cazut acela sper sa iti fie de folos ce ti-am spus daca e ceva ma cauti la idul:nike_eu2009winkingwinking online ceva mai mult timp