| anonim_4396 a întrebat:

Salut, TPU!

Am si eu intrebare, sper sa ma ajutati.

Deci totul a inceput prin august, cand prin intermediul unor prieteni am cunoscut o fata. Inca de la inceput mi-am format o parere buna despre ea, fiind cea mai cuminte fata pe care am cunoscut-o ( nu umbla dupa baieti, nu ii arde de chestii, etc. ). Incetul cu incetul am inceput sa stam cat mai mult impreuna, cand stateam pe afara ramaneam doar noi pana tarziu dintr-o gasca de 7-8, cu timpul am lasat gasca si am inceput sa ne plimbam doar noi 2.
Dupa ceva timp am inceput sa ma apropii de ea, facand gesturi mici ( imi puneam capul pe umarul ei, o luam in brate, o pupam pe obraz ). Intr-o seara cand ne plimbam cand cauza unui joc am facut-o sa ma pupe pe buze, s-a rusinat si-a pus capu pe umarul si nu a mai spus nimic, i-am ridicat capul si am sarutat-o si i-am spus:
" imi place ca incet, incet inaintam " si ea a spus " nu, pana unde vrea sa ajungi?" a specificat faptul ca nu s-a gandit la prostii dar nici nu mi-a spus la ce s-a referit. Mi-a spus ca nu ii pare rau de gestul facut, si ca nu a facut-o din cauza " jocului ". de atunci incolo ne mai sarutam din cand in cand si a speciicat faptul ca nu o deranjeaza...

Intrebarea mea este: oare nu vrea o relatie? vrea doar sa ramanem asa cum suntem? problema e ca eu m-am atasat foarte mult de ea. ce ar trebui sa fac? sa ii spun cea ce simt sau sa las lucrurile asa?

3 răspunsuri:
| Demonull a răspuns:

Jocuri..prostii bla bla relatii.ce ma enerveaza astia de cauta o relatie cu orice pret pana la urma tot iti o teapa sau dai o teapa.

| Denisse14 a răspuns:

Pot spune ca am trecut si eu printr-o asemenea problema,fiind in situatia fetei. Am avut si eu ceva de genul 'ne sarutam,vorbim mereu ne comportam ca si cum am fi impreuna,dar sunt doar prieteni',iar toata faza asta s-a terminat nasol,cel putin pentru mine.
Acum depinde si de fata,e posibil ca ea sa vrea sa fiti impreuna dar nu are curajul, ca sa zic asa, de ati propune chestia asta. Iar faptul ca nu a spus la ce s-a referit e posibil sa fi fost ceva de moment si sa o fi zis doar pentru ca tu sa nu crezi ca e prea timida si ca va tacea dupa toata faza. Exista si posibilitatea ca ea sa vrea o relatie de genul ala 'friends with benefits' si sa nu vrea sa se implice total intr-o relatie, cu resposabilitati si toate astea.
Si tu da, ar trebui sa ii spui ce simti pentru ca nu stii la ce va duce totul. Mai bine ai incepe o discutie serioasa [si cel mai bine ar fi fata in fata] cu ea si sa vedeti unde o duceti si ce o sa faceti in continuare.
Ar putea iesi ceva frumos totusi din toata povestea asta, trebuie doar sa vedeti fiecare ce vrea celalalt si sa o scoateti la capat. big grin
Bafta! happy

| mih2el2 a răspuns:

Nu cred ca nu vrea o relatie. exista posibilitatea sa mai fi avut vreo relatie care sa se fi terminat urat si ea sa fi suferit sau sa-i fie frica ca tu vrei de la ea doar sex