| Trnadafirroz a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutorul vostru. Ast-noapte m-am despartit de prietenul meu, il iubesc enorm de mult, azi dimineata nu vrem nimic, plingeam, pe scurt toata ziua n-am avut pofta de nimic, mincare, apa, numai pling da el nu vrea sa-mi dea nicio sansa, azi cind am mai vorbit pentru ultima data mi-a zis sa-l uit pe el cu totul, sa nul mai sun delocul, dar nu pot, imi ies din minti, nu mai am puteri, vrau sa-l sun dar nu potttt, stiu ca nu va vrea sa vorbeasca cu mine, imi va inchide, dar eu fara el nu mai pot, am am innebunit, nu mai am puteri, am avut despartiti pina acum dar chiar asa de dureroasa, n-am avut si nici nu m-am gandit ca voi avea vreo data, sufar si iar sufar, stau si ma gindesc : ce rost ar mai avea viata mea fara el, cind el nu e linga mine, nici macar vocea nu pot sa eu mai aud, m-a blocat din toate partile si pur si simplu mi-a zis sa-l las in pace, dar nu pot,intelegetima si vrau sa-l sun dar nu, in suflet, in inima am un mare gol, parca nu mai am pe nimeni si parca as avea o piatra foarte grea pe mine si nu o pot da jos, cum sa trec peste aceasta despartire? ajutati-ma, nstau si ma gindesc: da poate ar fi mai bine cea mai buna iesire din aceasta situatie pur si simplu sa ma duc din viata sa nu mai exist niciodata pe acest pamint, fara el viata mea nu are sens, il iubesc enorm de mult...

21 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca te gandesti la sinucidere inseamna ca esti tare pesimista, parerea mea e sa fi tare si sa te gandesti ca poate asa a fost sa fie, viata merge inainte...

| Clarity a răspuns:

Stiu cum ii, toata lumea trece peste asa ceva, da iti spun ceva sigur cu timpul o sa treaca si o sa te simti asa din ce in ce mai putin, stiu ca durerea aia o simti atat de puternica incat numai poti sa respiri, dar prima data ce trebuie sa faci ii sa intelegi ca nu se mai poate sa fiti impreuna, in al doilea rand sa te resemnezi, sa intelegi, si in al treilea sa incerci sa mergi mai departe, iti spun eu ca nu te merita cand suferi pentru cineva suferi fiindca nu te-a meritat, o sa vina altcineva probabil mai bun si cand o sa te gandesti la ce a fost o sa spui vai ce proasta am fost, incearca sa te linistesti si intelege ce a fost o fost.

| neutrino a răspuns:

Cand incepi o relatie trebuie sa stii ca nu este fara sfarsit. Si acum s-a terminat.

| Trnadafirroz explică (pentru neutrino):

Nu neam gindit vreodata ca ne vom desparti

| neutrino a răspuns (pentru Trnadafirroz):

In prezent se "poarta relatiile de consum". Capul sus si mergi mai departe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

''Fără el viaţa mea nu are sens''.
Ai înnebunit? Adică, viaţa lui fără tine are sens, dar a ta fără el nu are sens? Auzi cât de bizar şi ridicol sună totul? Te rog să te calmezi.Nu te mai gândi să-ţi iei viaţa pentru o iubire probabil trecătoare.Este o etapă pe care trebuie să o depăşeşti.
E greu, chiar foarte, dar viaţa e plină de surprize.Trebuie să trecem prin multe obstacole şi greutăţi cu capul sus şi să învăţăm din greşeli.Descarcă-te.Plângi,ascultă muzică tristă. După ce te-ai eliberat, stai şi gândeşte-te puţin la toată treaba asta. Dacă el nu mai vrea să fiţi împreună, îndepărtează-te de el. Încearcă să eviţi contactul cu el, să continui să faci ce îţi place, să ieşi cu prietenele.Sentimentele treptat vor trece.E nevoie de timp şi ambiţie.
Ştii cum se spune :
''Ochii care nu se văd se uită.''

| Trnadafirroz explică (pentru anonim_4396):

Off, niciodata nu m-am gandit ca am sa sufar asa de tare din dragoste, sincer sa-ti zic din ce in ce mai mult imi pare ca nu mai am pentru ce trai.

| Cosmotel a răspuns:

Dar de ce v-ati despartit?

| Trnadafirroz explică (pentru Cosmotel):

Din cauza la niste probmele dar care se puteau de rezolvat, nu mai am puteri deamu...

| Trnadafirroz explică:

Acuma am vb cu el si l-am intrebat daca macar ii pare rau ca ne-am despartit iar el mi-a zis ca delocul nu ii pare rau, ca poate sa se intoarca si la fosta lui, aceste cuvinte parca mi-au pus curcea in git, nu mai am sens pe pamint deamu, mai usor numi va mai fi.

| JustMe12 a răspuns (pentru Trnadafirroz):

Deci chiar nu merita sa suferi pentru el, pentru asemenea persoane nu merita nici macar sa versi o lacrima. Nu fi fraiera, capul sus! Arata-i ca poti si fara el...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Trnadafirroz):

Spui asta acum, pentru că ţii la el şi nu gândeşti lucid.Calmează-te.Ai încredere că va fi bine.Ţi se pare normal ca el să fie super, mega bine, iar tu să stai în casă plângând? Păi până când aşa? E evident că nu merită nimic.Demonstrează-i că lumea nu se sfârşeşte odată cu el şi că nu eşti marioneta lui.

Cunoaşte alţi tipi şi ignoră-l.Indiferenţa e cea mai bună. Treptat, te vei simţi tot mai bine.

Nu fă vreo prostie din cauza unui nemernic.

| Trnadafirroz explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult de sustinere.

| JustMe12 a răspuns:

Draga mea nu merita sa-ti pierzi viata pentru nici un baiat. Cand o usa se inchide se deschid altele..cine stie poate vei gasi un baiat mult mai bun pentru el. Trebuie sa ai ambitia sa intelegi ca el a fost doar o parte din viata ta, zambeste si fi fericita nu merita sa suferi pentru o persoana care nu ii pasa de tine. Bafta sper sa treci peste tot cu bine :* si sa te bucuri de viata minunata ce te asteaptahappy

| Trnadafirroz explică (pentru JustMe12):

Nu cred ca ma mai asteapta vreo viata minunata

| JustMe12 a răspuns (pentru Trnadafirroz):

Asa zicem mereu dupa o despartire, dar chiar daca la inceput ne e greu cu timpul ne vom obisnui fara el ....am trecut si eu prin asta...am crezut ca n-am sa mai iubesc niciodata pe nimeni, dar acum iubesc pe altcineva si sunt foarte fericita. Asa ai sa faci si tu peste putin timo.happy

| JustMe12 a răspuns (pentru Trnadafirroz):

Asa zicem mereu dupa o despartire, dar chiar daca la inceput ne e greu cu timpul ne vom obisnui fara el ....am trecut si eu prin asta...am crezut ca n-am sa mai iubesc niciodata pe nimeni, dar acum iubesc pe altcineva si sunt foarte fericita. Asa ai sa faci si tu peste putin timphappy. Trebuie doar sa ai incredere in tine.

| Trnadafirroz explică (pentru JustMe12):

Oricum multumesc de sustinere

| Kiddabwai a răspuns:

Si eu trec prin asta si e chiar dureros sad... @psg " ochii nevazuti nu se uita daca ti.au intrat adanc in inimawinking sunt ca si un tatto pe inima nu il vezi dar e acolo.winking

| Trnadafirroz explică (pentru Kiddabwai):

Nu mai pot, puteri nu mai am, numai lacrimi amare.

| Kiddabwai a răspuns (pentru Trnadafirroz):

Stiu cum e :* Dar kapu suswinking nu merita sa iti opresti viata in loc pentru toti idioti.happy si stiu cum e...sa iubesti sa nu il ai da mna asta e. dragoste cu forta nu se poate :* ~oricum ce e al tau e pus deoparte>big grin