| Nataly88 a întrebat:

De ce uneori viata imi merge tot pe negru?
De ce ma gindesc numai la prostii?
Uneori am impresia ca nu merit sa mai traiesc pe acest pamint,dar am o fiinta in burta pe care o astept foarte mult si care imi da speranta ca va veni si la mine o viata mai buna,dar totusi cineva ma face sa cred ca nu o sa mai fie bine si la mine si pling in fiecare zi si nu mai stiu ce sa mai cred,viata nu mai are sens, de ce?

Răspuns Câştigător
| alina232323 a răspuns:

Esti la un pas de depresie si asta pentru ca esti insarcinata si mult mai sensibila. Stii ca copilasul din burta ta simte si se agita? Trebuie sa fii puternica iar in momentul in care o sa il tii in brate o sa intelegi ca nimic nu e mai important pe pamantul asta. Probabil ca nu te simti nici foarte bine fizic si daca se intampla sa mai fii si dezamagita e si mai greu. Dar gandeste-te ca bebele tau e o binecuvantare. Sunt femei care nu pot avea copii..sau care au copilasi foarte bolnavi. Gandeste-te si la partea plina a paharului...o sa fii mamica, si o sa te descurci pentru ca un bebe iti da putere. Sper sa te ajute mesajul.

15 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Viata ni se pare grea, dar gandeste-te ca celor dinaintea noastra le-a fost si mai greu, dar au trecut peste toate.
Nu-ti pune increderea in oameni, sunt cele mai nerecunoascatoare fiinte.

| Zenithf a răspuns:

Si recomandarea medicului: nu stiu cat de bine te impaci tu cu dulcele, dar ia o ciocolata neagra si consuma 1-2 patratele zilnic.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

As spune ca este cumva "normala" aceasta depresie prin care treci acum! Multe viitoare mame patesc asta! Ba mai mult, pregateste-te psihic pentru perioada de dupa nastere, lauzia! E si mai grea! Atunci majoritatea mamelor intra intr-o asa-zisa depresie!
Fii puternica! Ai grija de tine si de bebele tau! E tot ce conteaza!
Iti doresc o sarcina si o nastere usoara!

| Nataly88 explică (pentru мιнαɛℓα36):

Mersi mult de tot Mihaiela pentru sfaturi ma stradui sa fiu are si sa ma gindesc la bebelul din burtic pentru ca ei sunt cei care ne aduc fericirea! Mersi!

| aryana1991 a răspuns:

Te cred ca simti ca totul e gri sa ca ai vrea sa fi mult mai apreciata de cei din jurul tau dar a trebui sa te gandesti la binecuvantarea pe care o ai in burtica si care are nevoie maxima de tine si va vor sentimente pure intre voi, o legatura neconditionata de bani sau alte chesti asemanatoare.Lumea e plina de pesimism, de chesti negatve, de oameni rai sau buni, de lucruri sau gesturi care te fac sa te gandesti de 2 ori la un lucru insa tu incearca sa culegi bucatica aia de energie pozitiva din toate asa vei gasi strada cea vbuna

| Fatamuntilor a răspuns:

Draga mea, ma uit la poza ta si vad un de la chip minunat.Cu siguranta esti o fiinta buna care asteapta mult la viata.Esti tanara, astepti un copilas.Cand vei naste, vei vedea ca iti va schimba radical viata.
Necazuri....probleme avem cu totii.Trebuie numai sa avem taria si sa alegem cea mai buna modalitate de a trece peste.
Iesi cat mai mult timp in aer liber gaseste-ti o preucupare( cititul, poate iti place sa pictezi, cusutul de goblenuri)
Nu ar de neglijat nici ajutorul unui pshiholog.Te va ajuta sa treci mai bine peste problemele tale.
Si nu uita.Nu trebuie sa ai asteptari de la persoanele care l-ai ajutat, ca nu fii dezamagita dupa. Dumnezeu vede.Si fiecare isi va primi rasplata pe masura faptelor.
Numai bine!

Răspuns utilizator avertizat
| Flory1243 a răspuns:

Nu te gandi la asa ceva.Esti inca tanara ai toata viata inainte incearca sa uiti de cele rele si gandeste-te la lucruri bune.In loc sa te gandesti la bebelusul cel porti in pantec te gandesti la zile negre.Crede-ma Dumnezeu e sus si vede totul toata lumea are zile bune si rele.

| Hirom a răspuns:

Este o chestiune de timpwinking, o sa treaca doar daca uiti toate suferintele din trecut

| Nataly88 explică (pentru Hirom):

Pai problema e ca la moment ma simt asa nu e din trecut, e de ceva timp si nu se mai opreste tot pe negru si pe negru.

| AlexBlack a răspuns:

Pari a fi o fire 'emo'tiva...