| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU
Am si eu nevoie de ajutorul vostru... dati-mi si mie niste status de messenger despre cum sa te descurci in viata?
De ex: "fi stapan pe tine..."
va rog mult de tot

2 răspunsuri:
| SpecialGirl a răspuns:

-Fi stapan pe tine si intr-o zi vei stapani lumea!
-Niciodata nu e prea tarziu`! toate trebuie` sa le`ncerci, incearca`le pe viu.
-Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!
-Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme...tot as glumi! pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist,daca nu m-as purta asa!
-Totul trece,asa se spune.Dar nimic nu trece fara sa lase urme!
-Si decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castiga
- Lumea asta te distruge,Te induce in eroare,Fura tot si apoi fuge,Te raneste si te doare!

-"Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu."

-Invata din ziua de ieri, traieste pentru ziua de azi si spera pentru ziua de maine.

Sper sa-ti placabig grin

| Miky_3018 a răspuns:

1. Zambeste chiar daca ai sa cazi, chiar daca soarele apune si azi!
2. Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!
3. Indiferent de ceea ce spune lumea, asculta`te pe tine!