| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU

Am si eu nevoie de ajutorul vostru... dati-mi si mie niste status de messenger despre cum sa te descurci in viata?

De ex: "fi stapan pe tine..."

va rog mult de tot

Răspuns Câştigător
| Papusik_4304 a răspuns:

Funda?:*:*:*

5 răspunsuri:
| buburuza2 a răspuns:

Nu arata cu degetul unui on bolnav!

- Tot raul spre bine!

- Ca sa te regasesti nimic nu e mai bun decat sa fii uitata.

- Nimic nu doare mai tare decat lucrul pe care l`ai inteles prea tarziu.

- Chiar daca nu sunt prima, sunt singura care conteaza.

- Nu voi fi o fata obisnuita pentru ca am dreptul sa fiu extraordinara.

-Traim sub acelasi cer dar niciunul nu avem acelasi orizont.

- In viata este ca la bal mascat, cand lumea isi scoate masca se duce veselia.

- Invidia dezleaga limbi, dupa cum admiratia le amuteste.

- Zambeste orice ar fi, mergi mai departe oricat de greu ti-ar parea ca e.

- Esentele tari se gasesc in sticlutele mici.

- O simpla melodie, un sentiment placut.

- Sunt chiar aici si tu nu ma vezi pentru ca nu vezi ceva in care nu crezi.

- Inchid ochii` sperand ca intr-o zi toata tristetea va disparea.

- Zambesc mereu, glumesc mereu dar ce e in sufletul meu doar eu stiu.

- Tot ceea ce am iubit m`a dezamagit.

- In spatele oricarui invingator sta cineva care spune : 'am incredere in tine'.

- Am intotdeauna cate un raspuns caci trebuie sa tin capul sus.

- Marea arta a vietii nu consta in a kadea niciodata ci in a te ridika de fiecare data cand cazi.

- Sa ai curajul sa risti pentru adevarul din inima ta dar sa nu te minti cand il asculti.

- Nu te lasa invins de rau dar nici kuprins de bine. nici tu nu te cunosti...candva vei fii surprins de tine.

Am nevoie de tineeeeee!

Si`mi aduc aminte cate vise aveam, ce copii eram`!

Dati-mi un vis de trait ca realitatea ma omoara

dc ne indragostim apoi nu mai iubim? si spunem adio fara sa gandim

.Ea nu e ca restul ea e pur si simplu ea...

din cand in cand te aud razand, atat mi-a mai ramas si iti multumesc pentru tot tu mi-ai fost antidot.

Nu uita ca se intoarke roata)) si sa vezi atunci ce n`ai mai vazut!

Sunt persoane pe care nu le pot uita`, persoane care mi-au oferit zambete si lacrimi, persoane de care am fost dezamagita! cand esti bun esti luat de prost!

Ajuns jos realizezi ca la testul final ai raspuns prost!

A fost si va fi un harem intreg, care intrece 10 femei - ca spiritul care iese din sticlã ori de câte ori îl chemi - de fiecare datã alta...

Cel mai trist lucru este sa te simti in plus acolo unde, candva, tu inseamnai totul

Astazi... sper sa te gandesti ca cineva adoarme in fiecare seara cu tine`n gand.

Cand toate portile brusc t`i se inchid fi atent ca altele la fel de brusc se deschid!

Cand vei suferi cu tine voi fi.

Nu te mai gandi cine cum a gresit.nu te mai gandi cine a plans cand celalalt a zambit.

Close to you.

Azi e doar o alta zi` in care m`am gandit la tine.

Funddddaaa?:d

| buburuza2 a răspuns:

Fundda?:X

| Papusik_4304 a răspuns:

Nu privi in spate,lasa-n urma tot ce-a fost. Tu incercai sa te ridici.el te tragea in jos.Dar nu ceda cand stii ca inca mai poti. ca tine sunt putine dar ca el sunt toti!winking ;

Zambeste atunci cand simti nevoia sa plangi,iubeste atunci cand simti ca nu mai poti iubi si ai incredere atunci cand simti ca toata lumea ti-a intors spatele!

sa poti sa fii tare , chiar daca inima te doare.sa poti sa zambesti atunci cand sufletul iti plange . aceasta este arta de a invinge

O sa iubesc ce-mi place . O sa uit ceea ce ma doare . Nu o sa iert ceea ce mi se greseste. O sa fiu buna cu cine merita! . Si rea cu cine trebuie!

Cautã acea persoanã care sã te facã sã zâmbesti .e suficient un zâmbet ca sã se facã luminã într-o zi întunecatã

Eu?nu voi fi niciodata nimeni,dar nimeni nu va fi vreodata ca mine

Iubeste-ma cand merit cel mai putin. pentru ca atunci am nevoie cel mai mult.

Zambind printre lacrimi am simtit ca durerea e mai mica. Daruind am simtit ca singuratatea e mai putin dureroasa. Iubind am simtit ca nefericirea nu tine pentru totdeauna. Iertand am simtit ca ranile inimii pot fi vindecate. Rabdand am simtit ca fiecare clipa e pretioasa. Ascultand am simtit ca orice om are in inima uneori durere. Visand am simtit ca pot zbura.

starChiar de-ar fi greu,tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme.tot as glumi.pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist,daca nu m-as purta asa!

"Ca sa obtin ce vreau eu.Poate ca azi o sa kAd . Poate ca maine ma ridik.Dar cu orgoliul o sa castig"

ma adresez fetelor "cumintzele"si impun respect cand trec pe langha ele.nu ma dau nici mare,nu ma cred geniala insa am o problema cu alea kre se cred "fata ideala"""

""Nu ma prea complic sa ascult lumea cum ma bârfeste,stiu cum sunt si stiu si cine ma iubeste.":X"

Cate s'au spus,cate s'au dus,nu ne mai doare.Orice zi in plus suntem mai sus,restul doar vorbe goaleoh go on""

N'ai sa ma vezi ca ma ascund.Sunt pur si simplu ceea ce sunt.Pornesc la drum razand si obsedata de un gand.Vesnic luptand.N'ai sa ma vezi niciodata renuntandhappy

"Pastreaza-ti gandurile pozitive,pentru ca aceste ganduri vor devenii cuvinte.
Pastreaza-ti vorbele pozitive,pentru ca aceste vorbe se pot transforma in actiuni.
Pastreaza-ti actiunile pozitive,pentru ca aceste actiuni pot devenii obiceiuri.
Pastreaza-ti obiceiurile pozitive,pentru ca acestea pot devenii modul tau de a trai.
Pastreaza-ti modul de viata pozitiv,pentru ca acest mod de viata poate devenii destinul."

cand viata iti da motive sa plangi.demostreaza ca ai mai multe motive sa razi .

"Chiar de esti trist.Zambeste. Chiar daca sansele ti s-au terminat.Spera. Chiar daca esti dezamagit.Nu te razbuna. Chiar daca nu esti iubit.Iubeste. Chiar daca nu esti iertat.Te rog iarta!"

"Invata sa iubesti,cand mintea ti-e pierduta, invata sa iubesti cand inima ti-e franta, sa mergi cu kpu sus,cand viata ti se pare cruda, sa stii s-ajuti p altii cand nimeni nu te ajuta"

"Fericirea te face dulce, Incercarile iti dau tarie, Necazurile te fac umana, Succesul te face stralucita Insa doar Dumnezeu te face sa mergi mai departe ''

"Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand te doare"

Cand omul drag te-a parasit,
nu regreta nu te-a iubit,
a fost un joc te-a inshelat,
nu regreta ca e pacat.

se va intoarce intr-o zi
si el di nou iti va zambi,
nu`l asculta e`nshelator,
e glasul lui cel trecator,

iar de`l vei asculta,
el intr-o zi iar va pleca
si tu din nou vei suspina!

Sa te imbraci in roz si mov,sa nu-ti pese de nimic sa ai timp de tine sa te indopi cu ciocolata cu lapte sa fii sincer sa razi inca la desene animate kisskisskiss

Am invatat ca,daca cineva nu te iubeste cum ai vrea tu,nu inseamna ca nu te iubeste din tot sufletul.

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai, cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait, cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca. iubeste-ti viata si mai ales prietenii. E cel mai de pret lucru.

Arata`i mereu putina iubire pentru a`i demonstra ca langa tine o sa-i fie bine."

Traieste ca un om curajos. iar daca nu ai noroc, infrunta-i loviturile cu o inima curajoasa.fii tare si arata-le tuturor de ce esti in stare. Fii tu insuti. Sunt lucruri ce nimeni nu le face mai bine ca tine.

Te poti simti singur,trist,dar niciodata invins.Poti pierde,poti gresi,poti suferi,dar nu te gandi sa abandonezi.Aminteste-ti atunci ca esti puternic,ca sunt lucruri pe care nimeni nu le poate face mai bine decat tine.Priveste viata cu ochi de invingator!

Cand simti ca in jurut tau totul se prabuseste si primesti de la cei apropiati mesaje de incurajare, poti gasi in tine curajul de a merge mai departe. De aceea, acorda-ti ragaz pentru cei la care tii, arata-le incredere si sprijin la nevoie, transmite-le speranta si ganduri bune prin mesaje de incurajare. Speranta e cel mai frumos dar pe care il poti primi si pe care il poti face cuiva.

Oricat ai fi acum de trist, nu uita ca viata merge inainte! Pana la urma vei gasi pe cineva care sa te merite cu adevarat.

Este absurd sa urasti toti trandafirii, doar pentru ca te-ai intepat intr-un spin, sa renunti la visurile tale doar pentru ca unul nu ti s-a implinit, sa iti condamni toti prietenii, doar pentru ca unul te-a tradat, sa nu crezi in dragoste doar pentru ca cineva nu te-a iubit, sa renunti la sansele tale de a fi fericit doar pentru ca nu ai reusit din prima incercare. Reaminteste-ti intotdeauna ca o alta sansa poate sa apara, un alt prieten, o noua iubire, o forta reinnoita…

Intoarce spatele atunci cand nu te mai intereseaza, pleaca din viata persoanei care te-a facut sa suferi, zambeste cand o vezi, vorbeste`i cu indiferenta si va suferi de doua ori mai mult decat tine.

Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana.Dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume !

Am invatat ca scrisul (ca si vorbitul) Poate linisti durerile sufletesti.

Undeva , cineva se gandeste la zambetul tau si se bucura de prezenta ta in viata sa. Asa ca atunci cand esti singur amintesteti ca cineva, undeva, se gandeste la tine!

Viitorul frumos se poate atinge atunci cand nu se da importanta trecutului. Nu vei invinge pana un vei lasa in urma greselile si tristetile trecutului.

Razbunarea nu-mi da satisfactie insa indiferenta mea acum ti-o daruesc cu multa dragoste.fiecare plange la randul lui.

Nu merita niciodata sa plangi pentru cineva, iar cine merita nu te va face niciodata sa plangi!

Cand ai , nu pretuiesti.cand pierzi , iti dai seama ce ai avut si ce ai pierdut.

Ceea ce nu traim la timp ,nu traim niciodata.

Ignoram pe cei ce ne adora si adoram pe cei ce ne ignora.Ranim pe cei ce ne iubesc si iubim pe cei ce ne ranesc.

Invata din ziua de ieri, traieste astazi si spera pentru maine."

Cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca

Pentru fiecare 60 de secunde în care stai suparat, pierzi un minut din viata frumoasa pe care nimeni nu ti-o poate da înapoi… asa ca învata si tu sa fii fericit si sa zâmbesti!

Cind iti este greu aduti aminte ca sus in cer este Dumnezeu care te iubeste si jos pe pamint sunt eu care ma gindesc la tine.

Sa sti sa razi cand sufletul iti plange,
Sa-ti fie cald chiar daca afara ninge,
Sa sti sa crezi cand altii te inseala,
Sa te ridici cand altii te doboara.

Nu uita ca esti o fiinta deosebita, ca esti unic.
Nu cauta sa fii ca altii, incearca sa fii ceea ce poti fi tu.
Nu-i asculta pe cei care-ti contesta deciziile.
Mergi pe drumul pe care l-ai ales si nu privi inapoi cu regret.
Trebuie sa-ti asumi riscuri pentru a-ti indeplini visele.
Adu-ti aminte ca este mereu timp sa schimbi drumurile in viata.
Acorda-ti timpul necesar pentru a-ti da seama ce vrei cu adevarat.
In fiecare greseala vei invata lectii importante.
Fii multumit de felul in care esti.

A trai ziua de azi e cea mai mare dorinta ce o poti avea. Bucura-te ca azi mai poti merge, mai poti vedea, mai poti simti ceea ce altii nu pot: frumusetea vietii pe pamant.

"Daca vei sta pe ganduri si te vei intreba, de ce traiesti, un tainic glas iti v-a raspunde: sa lupti, sa speri si sa iubesti "

| TheKiL3r a răspuns:

Stiu sa iubesc stiu sa ranesc nu te juca sti bine ca pot trisa
Lasa timpul sa treaca ca sa faci treaba sa mearga nu te grabi vei reusi
nu e prima oara cand ratezi ce`i bun. nu te mai gandi acum viata asta zboara si o sa te doara ca nu ai vrut acum dar nu poti sa sp din prima ce vrei asa ca nu mai pierde timpul daca ma vrei
"Poti sa faci ce vrei, dar dupa aia suporti consecintele! iti plac tendintele, iubesti fetitele Fraiere se plateste scump prostia si fitele!"

Ea e rebela, dar e femeie fidela.Se aude? poc, poc, poc? sunt picioare fine ambalate in pantofi cu toc
Si cand o vezi cu el de mana lasi capul in jos si iti vezi d drum gandindute la ce ai pierdut
Fata` asta `! ` `. Nu `e proasta` deloc`!`.Nu `se vinde` ieftin `. fiindca` ea vrea TOT`!`
Am crescut!`Am lasat in urma` un trecut! si-acum, cu capu` sus, pot spune ca am ajuns unde am vrut!"

"Poti sa vopsesti o cioara in alb ca nu va fi porumbel. la fel cum nici una dintre voi nu va fi ce am fost eu pentru el
Ce-i aL meu e PuS deoparte Sa va Fie clar La Toate"

nu mai baga texte d`astea…uite`te putin la mine Stiw ca te doare cand ma privesti din departaree Uite ce`ai pierdut pe zi ce trece, tot`h mai bine imi merge:X"

riveshte'o cum creste p zi ce trrece te innebuneste Vrei sa fie a tha? Imi pare rau nu se va putea Ia'ti adio d la ea
Ea e Barbie vie...dar nu vine dintr-o cutie se imbraca in roz si are pretentii 1000

Tine minte ca o lacrima adevarata e rece La fel si timpul care nu mai trece Am doar simple regrete:-s Iar ce`a fost intre noi. doar FaLse sentimente"

E fata calculata care stie cum si unde sa te faca.Stie cand sa rada, stie cand sa fie suparata.In ochii tai sa fie:SINGURA fata importanta
Am pretentii ` marii `! am intenti bunne `! is nebunaaa ` si`mi ardee de glume
Ai Sa Cauti Persoana MeaH, In Fiecare `EA` Din Viata Ta. Buna Sau Rea, Eu Am Fost Doar A Ta Ea In Orice Moment Poate Fi si-a Altuia

poti sa admiri ...sa iti doresti.si evident sa iti iei gandul

| TheKiL3r a răspuns:

Care stie cum si unde sa te faca.Stie cand sa rada, stie cand sa fie suparata.In ochii tai sa fie:SINGURA fata importanta
Am pretentii ` marii `! am intenti bunne `! is nebunaaa ` si`mi ardee de glume
Ai Sa Cauti Persoana MeaH, In Fiecare `EA` Din Viata Ta. Buna Sau Rea, Eu Am Fost Doar A Ta Ea In Orice Moment Poate Fi si-a Altuia

poti sa admiri ...sa iti doresti.si evident sa iti iei gandu