| anonim_4396 a întrebat:

Salut, TPU am si eu nevoie de o incurajare happy, pentru aceasta problema: imi place de o fata de clasa a 6 (stiu ca o sa ziceti ca sa mi caut o fata de varsta mea dar ea mi a intreat in suflet) si i am spus ca o plac si nu a spus nimic (credeam ca reactioneaza cumva adica da si eu sau eu nu... dar a tacut din gura: poate vrea sa mi dau seama singur sau? ea a plecat la tara acum 2 saptamani si a venit acum si mi a spus ca i a fost foarte dor de mine si ca i am lipsit de obicei noi ne cicalim unul pe celalalt (mai mult ea pe mine (ma musca ma alearga si mereu cauta locuri care sunt asa mai. "ascunse" gen dupa bloc, dupa masini dupa orice ne poate ascunde) ce sa fac (varsta e o problema?) si cum as putea sa i spun ce simt pentru ea pentru ca de fiecare data cand vreau sa i spun ceva frumos imi zice ca a auzit asta de la multi

Răspuns Câştigător
| TorenT a răspuns:

Pai, ideea e ca si ea simte sentimente destul de puternice pentru tine. Daca te cicaleste, te cauta, tine la tine...In rest, ideea e ca in clasa a 6-a, si din ce ai spsus tu, pare foarte copilaroasa. Trebuie sa se mai maturizeze. Acuma, daca o vrei, asta depinde de tine, pentru ca ea sigur te vrea... Poti sa mai astepti dar e riscant pentru ca sentimentele se schimba. Daca te simti bine cu ea asa cum este si nu te ingrijoreaza parerile altora, dai bataie. Alegerea este numai a ta.

4 răspunsuri:
| MinoreBay a răspuns:

E clar ca te place dar te cam tachineazabig grin oricum daca i-ai spos ca o plaki acum dovedeste poate a fost dezamagita si nu mai are increderebig grin tu cu cati ani esti mai mare decat ea?

| MinoreBay a răspuns:

Nu-i nicio problema varsta eu intotdeauna ies cu baieti mai mari ca mine deoareke sunt mai maturi diferenta dintre voi e perfecta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am 14 apropo

| HotGirlCool a răspuns:

Intreab-o daca vrea sa fie cu tine! daca da e bine daca nu incearca s-o cuceresti. Sperca te am ajutat! Bafta! Pa!