| Lluvia_8369 a întrebat:

Deci laughing Am o mica mare problema laughing Suna cam asa :

azi m-am certat rau de tot cu o prietena foarte buna. Povestea e cam asa:

Am vrut sa ma duc pana la magazin. Pe scari m-am intalnit cu 2 baieti [ unul care locuieste cu mine in bloc si celalalt prietenul lui ]. Si ei mergeam la magazin. Cand sa ne apropiem de magazin, m-am intalnit cu prietena asta care tocmai iesise din el. Unul dintre baieti a spus : Ce mai face prostu ala? La care ea : stai ca e in magazin. S-a dus in magazin sa il cheme. Eu nu am stiut despre ce vorbeau deci am tacut happy. Ea a iesit din magazin cu un baiat. Recunosc ca era frumos dar nimic mai mult! Ea ne-a facut cunostinta, el dand mana cu toti trei laughing [ eu si cei doi baieti]. Cand mi-a facut mie cunostinta cu el, acesta m-a tinut strans de mana parca sa nu-mi dea drumul, pe langafaptul ca s-a uitat adanc in ochii mei. in fine nu asta conteaza. Ea si-a dat seama si nu a zis nimic. A plecat cu prietenul ei.

Dupa vreo ora, a sunat la mine la usa cu un scandal de tot rahatul! A inceput sa tipe la mine ca ce treaba am eu cu prietenul ei si nu stiu ce, eu incercand sa o impac spunandu-i ca nu am nimic [ acesta e adevarulon the phoneAcum intrebarea e : ce sa-i fac sa o impac? Eu nu am nimic cu prietenul ei, abia atunci l-am cunoscut. Si eu chiar tin la ea. suntem prietene de mult timp. plsss help me straight face

Răspuns Câştigător
| TakeMeHome a răspuns:

Uau`, povestea ta e chiar dramatica...Pai,daca i`ai spus lucrurile de mai sus...ai putea sa-i spui:
-Daca tu crezi ca (cea mai buna)prietena ta ar face chestia asta, ei bine, cred ca ar trebui sa vorbesti si cu prietenul tau.
Eu in locul tau i`as spune ca abia atunci l`am cnoscut si da, chiar mi s`a parut dragut, dar nimic altceva.
Candva si candva o sa ii treaca si o sa isi dea seama ca tu spuneaai adevarul.
Funda?!

BAFTA! sper sa inteleaga!kisskiss:-x

11 răspunsuri:
| AndaWest a răspuns:

Spune-i sa isi tina iubitul mai din scurt si sa nu se mai comporte ca o mahalagioaica, tu nu i-ai facut nimic

| anad a răspuns:

E clar ca a deranjat-o gestul cam indraznet al prietenului ei! Probabil ca ea i-a reprosat acest lucru si el, ca sa-i faca in ciuda, a zis ceva apreciativ la adresa ta. Gelozia a indemnat-o sa vina cu scandal si, daca nu-si da seama ca a gresit, nu-ti va mai fi mult timp prietena! Poate ca nici nu ai nevoie de astfel de prietena care nu are incredere macar in tine daca nu si in prietenul ei!

Răspuns utilizator avertizat
| TakeMeHome a răspuns:

Hello!happy
Ce mai faci?
Ce s-a mai intamplat? V-ati impacat?happy?
Sper sa DAlaughing big hug
Daca nu...sad. nu stiu.
Dar succes oricum :]
Kizz~!

| Lluvia_8369 explică:

Deci... din nou tu waiting rolling on the floor

| Lluvia_8369 explică:

Daca tu îmi zici "sis " eu trebuie să-ţi zic " bro"? smug rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai spune-i foarte clar ca ii esti prietena si ca tii la ea si nu-i poti face nimic de genul asta...

si explica-i ca de abia atunci l-ai cunoscut

daca nu vezi imbunatatiri atunci las-o in pace

pana la urma o sai treaca. mai ales ca din cate am observat prietenul ala al ei e cam vagabond. asa ca nu o sa tina mult relatia lor

bafta!

| AdrianaPetruta a răspuns:

Eu m-am certat cu colega mea in fiecare pauza de la scoala, si ne-am impacat...nu stiu ce sfat sa iti dau eu aveam nervii pe ea,ea pe mine,ne basfeam reciproc,dar nu stiu cum de ne-am impacat.Da glumesc,stiu cum ne-am impacat, na putut sa stea fara mine, doar sunt o vedeta, da acum sa nu zice-ti ca nu-s modesta sunt, dar sunt prea glumeata.Asa sa trec la subiect.Prefate de parca nu s-a intamplat nimic, treci fara sa te uiti la ea, o sa ii fie dor de tine daca sunte-ti adevarate prietene.

| PiKaaChUu a răspuns:

Hmm.Cred ca a fost putin ranita, vazand gestul baiatului, si nu a putut sa dea vina pe el, a preferat sa dea vina pe tine. E putin geloasa, normal.Asteapta sa se calmeze si explica-i. Cel mai probabil isi va da si singura seama ca tu nu ai nici o vina.Dont worrywinking