| KasdfghjNY a întrebat:

am si eu nevoie de un sfat.Deci,imi place de colega mea de banca,tot bun si frumos vorbesc cu ea iesim in parc,la un film.Dar dupa cateva zile e mai rece cu mine,dupa intr-o excursie se saruta cu un prieten de al meu. Adica imi da semne ca ma place si dupa face o chestie de genu', nu stiu ce sa fac. Ajutor sad

Răspuns Câştigător
| Riko_Richardo_1982 a răspuns:

Kenny,nu stiu ce sa spun.Sunt aproape sigur ca aceasta fata este pe interes,nu-i mai lua nimic,nu o mai scoate nicaieri ceva timp,doar fii dragut cu ea si fa-i complimente.O sa vezi cum o sa reactioneze si o sa-ti faci o idee despre ce crede despre tine,daca da semne ca te place, continua, continua, continua...
Faci asta pana stii tu sigur ca te place iar dupa fii rece cu ea cateva zile, 3-4, nu mult, sa vezi ce zice si cum se comporta, daca trage sa se dea pe langa tine e clar, te place.Atunci faci miscarea fatala, ii ceri prietenia si daca accepta o saruti punct.

5 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Te tine de pusculita sau vrea sa te faca gelos.
Poate si ei ii placi dar daca n-ai actionat in nici un fel, merge mai departe sau incearca. Spune-i ce simti, cere-i socoteala pentru deciziile luate si da-i un ultimatum. Daca vrea sa fiti impreuna bine daca nu..mai bina las-o in pace, nu e genul care sa merite!

| OoBunnyoO a răspuns:

Imi pare rau sa iti spun, dar nu cred ca fata asta este interesata de tine. A iesit cu tine, s-a simtit bine si cam atat. In cel mai bun caz te vede ca pe un amic, in cel mai rau caz s-a folosit de tine. Exista si posibilitatea ca tu sa fi fost a doua ei optiune, iar dupa ce i-a iesit miscarea cu tipul din excurise sa se fi indepartat de tine.
Cred ca ar trebui sa il lasi pe cel cu care s-a sarutat sa o duca la film si sa o scoata in parc.

| Danysan a răspuns:

Fata nu te place logic.Plus ca daca a observat ca esti mai retras gata tea luat de sti tu ce -Invit-o in Oras si vb fata in fata.Ori e aiurita ori ai place sa vb cu o gramada si de astea sa fugi si sa iti iei si Tenesi ca poate o sa fi nevoit sa treci peste desert ca sa scapi de asa ceva!

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns:

Pai probabil ai fost lache si nu ai facut nimic si a trecut la urmatorul.

| Maskeried a răspuns:

Te foloseste. Presupun ca ai bani sau asta ii arati, iar ea, te vede ca un prieten cu "beneficii". Nu mai chieltuii banii pe fundu ei.