| AlinaAliii a întrebat:

am nevoie de ajutor puppy dog eyes. Ma place un baiat si eu pe el, dar nu prea stiu ce sa vorbesc cu el deoarece e baptist si eu crestina. Se comporta foarte frumos cu mine si eu cu el dar vreau sa comunicam mai mult. Ce as putea sa vorbesc cu el? M-am gandit sa iesim la un suc si sa imi spuna despre el si eu despre mine. Alte idei?kiss

Răspuns Câştigător
| MonterDoc a răspuns:

1)nu mai pornii de la ideea ca el e baptisit..asta chiar nu conteaza oh go on...laughing
2)thinking poate o plimbare in parc ceva..sa putetii fii doar voi :d..asa e cel mai simplu sa incepi o relatie.dar trebuie sa vorbimi mai intai...big grin.

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Nu e corectă exprimarea„ deoarece el e baptist și eu creștină".
Și baptistul e tot creștin.
„Creștin " înseamnă „cel ce crede în Christos".
Probabil ai vrut să spui că tu ești „ortodoxă" ( sau „catolică").
Înainte de a începe un asemenea gen de relație ( serioasă) e bine să
vorbești cu părinții tăi.

| LuluSiix a răspuns:

Heii.
Pana la urma nu conteaza ca e baptist.Si eu am prieteni care sunt baptisti si sunt foarrte de treaba si comunicativi. Poti discuta cu ei tot ce vrei.
Pai ati putea incepe cu faptul de a va cunoaste mai bine. Poti sa il intrebi, ce muzica ii place, ce filme prefera?!, si poate cu ocaza asta va veti gasi si anumite hobby-uri comune...