| anonimul0826 a întrebat:

am si eu o intrebare am psu multe intrebari legate de cum sa imi fac o prietena nu intleg cum adica iesi peafara, iesi cu prieteni si daca nai dcaa nu te intelegi cu nimeni la scoala cum sa am duc in club sunt un timid vai de mama lui. mai ales ca nu prea am prieteni cu cine sa amerg in aprc si prieteni asa sa am prieteni buni nu pot pentru ca am intalnit in viata numa persoane rautacioase si chiar dcaa aveau si o parte buna in ei cea rea ii acapara pana la urma si nu puteam nici sa ma inteleg cu ei deci daca aveti solutii raspunsuri etc postati dau funda si scuze pentru greselile de scris am obsevar deabi la sfarsit ca mai am si mi-a fost lene sa le corectez nu am luati cu raspunsuri de genu invata sa scrii eu vreau sa-mi raspundeti al intrebare si atat

10 răspunsuri:
| Duutsie a răspuns:

Hei! Pentru a-ti face o prietena e nevoie de atentie (in primul rand) si aici ma refer la modul in care arati, vorbesti si te comporti; de rabdare si comunicare. Nu te inchide in tine, fi o persoana binedispusa mereu, arata ca esti muncitor, silitor si prietenos. In acest fel vei reusi sa castigi prietenia multor fete, deoarece multe dintre noi avem nevoie de un astfel de amic, iar cu timpul va aparea si dragostea unei fete mai speciale. Bafta!

| anonimul0826 explică (pentru Duutsie):

Nu prea ma ajuta raspunsul tau sper s aurmeze rapunsuri mai bune

| Smiiiley a răspuns:

Heii:*!
Exista niste motive, pentru care tu nu te-ai implicat intr-o relatie pana acum!
1. Fara sa-ti dai seama, tu nu ai fost pana acum pregatit sa iubesti si sa fi iubit!
2.Tu esti cel mai mare critic al tau! Daca esti nemultumit de felul in care arati, sau te comporti, acest lucru ce reflecta si in relatiile tale cu ceilalti. Iubeste-te intai pe tine, si apoi vor invata si altii sa te iubeasca!
3.Te ascunzi de iubire.Frecventezi aceleasi locuri, petreci timpul cu aceeasi oameni.Astfel e imposibil sa cunosti persoane noi si potrvite pentru tine.
4.Esti in cautarea fetei perfecta(culoarea ochilor, parului, forma buzelor... portret robot)! Cauta un profil mai realist!
5.Esti mult prea timid! Cand o tipa se uita la tine, iti muti privirea! Ai incredere in tine, si vei avea mult de castigat!
6.Nu te mai uita la tipe inaccesibile(cu 7-8 ani mai mari decat tine)
7. Daca vrei neaparat sa te indragostesti, nu se va intampla asta! Relaxeaza-te si totul va veni de la sine!
8.Nu esti invizibil! Dar daca nu scoti niciodata niciun sunet, esti cam greu de observat! Povesteste ceva amuzant, implica-te in discutii!
9.Nu cunosti limbajul corpului, si astfel nu iti dai seama daca o fata te place sau nu! Uite cum iti dai seama daca EA este potrivita sau nu pentru tine:
*Daca nu va cunoasteti inca suficient de bine:
1.Ea te priveste atunci cand crede ca nu o vezi
2.Iti cauta prezenta in fiecare pauza si excursie pe care o faci cu clasa
3.S-a interesat la prietenele ei cu privire la persoana ta, pentru ca isi doreste sa te cunoasca mai bine
*Daca va cunoasteti de ceva timp
1.Stie care sunt preferintele tale, si este atenta la toate discutiile pe care le are cu tine
2.Te prezinta gastii ei de prieteni
3. Obisnuieste sa-ti povesteasca lucruri personale despre ea
*Lucruri in comun
1.Mergeti la aceeasi scoala si aveti acelasi grup de prieteni
2. Aveti gusturi similare la muzica, filme, si a-ti putea vorbi ore in sir despre ele
3.Va amuza aceleasi lucruri
4. Aveti hobby-uri comune
5. Locuiti in case apropiate, si parintii vostrii au meserii similare, sau se inteleg bine
6."Barfiti" despre aceiasi oameni si locuri
Si inca ceva important:daca toti prieteni tai sunt implicati sau au fost implicati intr-o relatie pana acum, nu inseamna ca ai un defect, ci doar ca nu ai gasit persoana potrivita!
Majoritatea persoanelor isi fac un prieten/o prietena pentru ca sunt presate intr-un fel de faptul ca inca nu au gasit pe cineva, sau pentru a nu fi marginalizate in grupul de prieteni! Nu se numeste iubire, ci trend!happy

| anonimul0826 explică (pentru Smiiiley):

Da oricum am intrat si eu intr-un grup numa ca e de fete super
numa ca am platit un pret mare sa ma apuc de fumat nu c amiau zis ele eu am vrut pentru a pute sa am un motiv s amerg cu ele in pauze oricum nu fumez mult o tigara doua in maximum 2-3 pauze sper sa mai intalnesc persoane din grupul lor nu merg mereu toti impreuna

| anonima3389 a răspuns:

Deci..omul traieste pe pamant in comunitate, nu poate sta singur, fa-ti prieteni si nu mai fi asa pretentios ca ala e rau ca ala e nu stiu cum, accepta-i asa cum sunt.fiecare om are defectele lui, nimeni nu este perfect.si oricum cred ca esti mic, ai toata viata inainte sa-ti faci prietena.dar mai intai vezi ce faci cu timiditatea si prietenii (ti-am zis nu-i mai respinge si accepta-i).

| anonimul0826 explică (pentru anonima3389):

Oameni pe care i-am intalnit eu in viata me anul merita aceptati asta e parerea mea eu stiu mai bine ce oameni sunt

| Renes a răspuns:

Deci sa inteleg ca vrei o prietena?
Mie mi se pare ca Duutsie ti-a spus ce e de facut,degeaba astepti raspunsuri ca nu multa lume intelege ce-ai scris tu acolo.
In orice caz,fii mai sociabil, imbraca-te frumos, parfumeaza-te, chestii asemanatoare, si te vor placea mai multe fete, nu uita: Daca pui ochii pe o fata draguta, intreab-o! Nu ezita, oricum cred ca esti destul de mic.Cati ani ai? ...de curiozitate.

| anonimul0826 explică (pentru Renes):

16 ani

| Renes a răspuns (pentru anonimul0826):

Mdaaa.
Si serios, totusi scrie mai corect, si corecteaza, lasa lenea ca te faci de ras.
Intreab-o si nu te mai complica atat, fa-ti prieteni, fa lucruri care fac si ei, transfera-te daca nu-ti place la scoala aia si sunt copii rai, gandeste-te ca in 2 ani esti pe cont propiu, devino barbat!

| anonimul0826 explică (pentru Renes):

Nu prea stiu unde sa dau de o fata ca in cluburi nu prea ma duc si in scoala nu pre am fete si cele care sunt au prieteni