| anonim_4396 a întrebat:

La barbati apasarea pe perineu pentru a evita ejacuarea poate cauza in vreun fel? Multumesc

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Pai stiu ca opreste dar depinde si de barbat si de cine apasa daca se pricepe unde sa apese si apoi ce faci stai sa apesi pe butoane sau altceva.De ceva rau sigur nu se intimpla nimic rau.Nu te lua dupa cine spune ca apar complicatii ca nu-i aevarat, sau unia care spune nu intelege sensul intrebarii.Stopezi dar pentru cit timp? Ca imediat poate sa apara iar senzatia de ejaculare si ce faci in cazul asta stai tot timpul cu degetul pe buton? Dar na fiecare face cum stie cu ce are etc.O amina o preste tot aia este adica nu ejaculezi atunci dar poti ejacula peste alte 1-2 minute.Dar nu patesti nimic asta cu siguranta, nu cauzeaza in nici un fel ba dimpotriva te ajuta sa te controlezi in timp ejacularea ceea ce este un lucru bun daca asta urmaresti.

7 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Nare a face nu pateste nimic dar nici nu cred ca [poate opri ce zici.Doar sa aiba cine stie ce experienta. Daca vrei sa ejaculeze mai tirziu atunci mergi la sexshop si cumpara o crema sau spray cu care se da si care nu dauneaza cu nimic si are intirzkiie ejacularea o jumate de ora si atunci sa vezi sex adevarat.Nu satai ca ejaculez cind tie lumea mai draga gata se opreste.Sau stai sa apas pe pedala sau ce zici tu peroneu sau pe ce mai apesi.Pai ori faci sex ori apesi pe butoane? Ori daca nu vrei sa cumperi crema ia-ti alt tip care nu ejaculeaza asa in doua secunde

| iuli29 a răspuns (pentru relian):

Ba da opreste ejacuarea. Nu o amana ci o opreste. Pur si simplu nu mai ejacuezi. in momentul in care simti ca ejacuezi tii apasat pe zona de sub testicole si stopezi spermahappy

| relian a răspuns (pentru iuli29):

Pai stiu ca opreste dar depinde si de barbat si de cine apasa daca se pricepe unde sa apese si apoi ce faci stai sa apesi pe butoane sau altceva.De ceva rau sigur nu se intimpla nimic rau.Nu te lua dupa cine spune ca apar complicatii ca nu-i aevarat, sau unia care spune nu intelege sensul intrebarii.Stopezi dar pentru cit timp? Ca imediat poate sa apara iar senzatia de ejaculare si ce faci in cazul asta stai tot timpul cu degetul pe buton? Dar na fiecare face cum stie cu ce are etc.O amina o preste tot aia este adica nu ejaculezi atunci dar poti ejacula peste alte 1-2 minute.Dar nu patesti nimic asta cu siguranta, nu cauzeaza in nici un fel ba dimpotriva te ajuta sa te controlezi in timp ejacularea ceea ce este un lucru bun daca asta urmaresti.

| relian a răspuns:

Scuze ca revin dar nu cred ca facind asta opresti ejacularea asa cum spui.Adica nu mai ejaculezi deloc sau ce ai vrut a zice? Nu ai cum sa faci asa ceva.Doar amaini ejacularea din momentul ala.Acolo nu este un robinet care daca apesi gata am inchis si dau eu drumul altadata.

| iuli29 a răspuns (pentru relian):

Se opreste. Pentru a ejacua trebuie sa vina al 2-lea numar.

| relian a răspuns (pentru iuli29):

Ok cum zici tu asa o fi.Al doilea numar la cine? Odata ce nu ai ejaculat nu poti spune ca ai trecut deja la alt numar.Hai ca o dam in balarii si nu avem timp de discutii de genul asta.Am spus ca nu cauzeaza asa ca in continuare faci ce vrei ce stii etc.Numai bine.

| iuli29 a răspuns (pentru relian):

Da ai dreptate. nu stiu cum sa explic(e vina mea). Doar ca atuci cand apesi pe peroneu e aceeasi senzatie ca in momentul ejacuarii.

| împartezâmbete a răspuns:

Dar dc ar trebuie sa faci asta? da poti aparea complicatii, dar in fine, eu chiar nu inteleg acest gen de intrebari