| Denis6688 a întrebat:

Salut TPU,am și eu o întrebare:Oare cum aș putea sa nu mai simt atracție sexuală, fizică față de sexul feminin adică mai pe scurt să nu mai îmi placă femeia și să văd sexul feminin precum văd sexul bărbătesc, vă rog răspunsuri serioase?
Dau fundă pentru cel mai bun răspuns

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Eu am incercat sa te ajut. La 16 ani ar trebui sa fii un pic mai optimist, mai zen, ce faci la 30 - 40 de ani daca acum esti asa negativist? Mama ta cum este? Ce i drept s au mai schimbat oamenii, eu cand eram in liceu nu aveam colegi asa deprimati...

87 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Am inteles ca exista niste pastile pe la farmacii, dar nu inteleg de ce ai face asa ceva. Exista vreun sentiment mai frumos decat iubirea? Bine, daca nu este impartasita, poti sa suferi mult, dar eu totusi te sfatuiesc sa nu renunti asa usor la barbatia ta.

Răspuns utilizator avertizat
| PegassiDoctorulThau a răspuns:

Salut! Din câte vad numele, ești băiat. De ce ai vrea sa nu mai fi atras de femei? Vrei sa devi homo? Ce e greșit la lumea în care trăim.

| mgtow a răspuns:

Cauta sindromul mgtow in Youtube si iti vei schimba viata dupa ce vezi. Sau mgtow Romania

| darrio2007 a răspuns:

Ca baiat este normal sa fii atras de sexul opus. Cred ca esti prea mic daca gandesti asa.

Răspuns utilizator avertizat
| Sofer a răspuns:

E ceva normal atractia asta. Daca te concentrezi pe o alta activitate nu mai simti nevoia de o femeie. Mie mi sa cam luat de femeile astea.

Răspuns utilizator avertizat
| Sofer a răspuns (pentru Denis6688):

Am fost intr-o relatie si sa imi spuna ca stat cu mine ca sa nu se plictiseasca singura sa mai aiba cu cine iesi. Credeam ca o sa fie ceva de durata dar e surprinzator cum se schimba omul in cateva luni. Niciodata sa nu ai incredere in femei.

| darrio2007 a răspuns (pentru Denis6688):

Unde scrie ca mori din cauza lor? Numai unul cu probleme psihice moare din cauza unei femei.

| Mosotti a răspuns:

Deci vrei doar sa nu iti mai placa femeia.
Daca vrei asa, nu poti sa nu iti mai placa femeia orice ai face. Esti genetic programat sa iti placa, poate cel mult poti inhiba pofta sexuala cu antidepresive (se mai dau in ejacularea prococe de catre medici) si ar merge doar daca atractia ta fata de femei se leaga de pofta sexuala, adica daca ai pofta mica sa te atraga putin, daca e asa, e bine. Tii libidoul jos (cu antidepresive multi nu mai au libido deloc), si atractia e tot jos.
Doar ca nu stiu ce medic iti da pentru asta, doar sa minti ca ai ejaculare precoce.

Daca iti plac oricum independent de pofta sexuala, nu ai nici o sansa. Ca la unii le place si ar dori sa aiba libido ca sa faca sex chiar daca n-au.

Eu eram in situatia ta doar ca doream sa imi placa doar barbatii sau ambele sexe adica sa fiu bi, nu s-a putut! Ca nu are cum.
E un raspuns dezamagitor dar este corect.

Oricum trebuie sa discuti cu un medic, doar el poate decide daca se poate, daca nu se poate, altfel nu te juca.

| Mosotti a răspuns (pentru darrio2007):

Nu e fraier deloc! Stiu ce zice. Poate nu are asa succes la femei si decat sa sufere, mai bine sa nu mai vrea. Ca cine are succes, nu se gandeste la asa ceva.

Dar fara a consulta un medic, nici nu se discuta.

Dupa mine e democractic sa fim bi, sa alegem ce vrem, nu sa fim constransi (ca in nazism si comunism) sa ne placa doar o parte, de aia mi-am dorit sa fiu bi, pe invers as fi vrut pentru ca imi era mult mai bine. Nu merge pe o axa, treci pe cealalta, ca iti place la fel de mult.

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru Denis6688):

Copilaș, sunt insurat de 20 si ceva de ani, asa ca femeia omoara doar fraierii care nu stiu sa se poarte cu ele.

| darrio2007 a răspuns (pentru Mosotti):

Frati daca erati si nu gandeai ca el.

| Mosotti a răspuns:

AAA, gata ma, a dat raspunsul! Fiti atenti:

Omu nu e placut de femei, asa ca da de din alea interesate care nu-l plac pe bune, de aia vrea el sa taie atractia fizica. Daca una place pe unu mult, nu mai are treaba cu ce bani are.
E f clar acum si banuiam deja, mi se pare ca am zis ieri asta.

Si omu decat sa sufere, mai bine nu sufera.
Nu stie sa se poarte., nu cred, nu atrage! Poate nu are fizicul atractiv.
Stiu cum sunt barbatii atractivi si stiu cum se comporta femeile cu ei.

Denis tata, de ce nu te masturbezi cand ai pofta? E mai simplu.

| Mosotti a răspuns (pentru darrio2007):

Gandesc la fel dar nu as face la fel, ca eu as fi rezolvat fie singur fie la dame de consumatie. Nu aveam de ce sa-mi inhib o placere.

Am zis care e treaba in mesajul de acum 1 minut, a zis-o si el "m-am saturat de din alea interesate".

Este corect ca, cu cat pofta sexuala e mai mare, cu atata e mai nasol daca nu faci sex decat daca pofta e mai mica. La asta se refera.

Tu vb din afara, ai fost un om care a fost placut, ai facut o familie, el are probleme intr-un fel sau altul, altfel nu se ajungea la asa intrebare.

| Mosotti a răspuns (pentru mentholinks):

Corect dar care iubire? Ca pe el nu-l iubesc femeile ca nu il plac, l-ar tine doar de interes, deci nu poate experimenta iubirea ci doar suferinta ca nu poate nici macar sex sa faca cu ele. Asa ca vrea sa o elimine nestiind ca mai exista si masturbare dar si dame de consumatie.

Răspuns utilizator avertizat