| Davox a întrebat:

am si eu o intrebare pentru voi happy. Eu am 17 ani si as vrea sa imi incep viata sexuala ( nu stiu daca este indicat ). As vrea sa va intreb daca prima oara trebuie sa fie ceva planuit sau spontan? ( funda )

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In principiu, inceperea vietii sexuale trebuie planificata putin. Nu momentul exact, dar sunt cateva preliminarii acre trebuie discutate de cuplu si puse in practica. Si anume: analizele obligatorii, alegerea unei metode contraceptive, discutia privind o posibila sarcina (stiut fiind ca nu exista metoda contraceptiva 100% sigura).

| Christal a răspuns:

Mai bine ar fi daca ati vorbi despre asta.si ati organiza putin acest lucruhappy
acum tu faci cum te simti tu mai bine.este placut si sa fie spontan. dar e mai ok sa fie ''planuit'' cum s'ar zice.
ai o varsta ok pentru astahappy acum depinde si de prietena ta si ce relatie aveti.
oricum succes in orice situatietongue

| laurav a răspuns:

Buna intrebare happy si eu as vrea sa vad cateva raspunsuri la aceasta intrebare happy dar parerea mea este ca planificat nu este prea bine pentru ca nu mergi la dentist sa iti planifici cand faci sex si nici spontan pentru ca poate atunci nu esti pregatita sau ceva in genul acesta happy mai bine sa faci acest lucru cand o simti u si cand esti pregatit happy funda?happy

| Angel_5680 a răspuns:

Nu bine sa planifici mai ine sa se intimple la timpul lui