| sikra0604 a întrebat:

Am si eu o intrebare! Prietenei mele i-a intarziat menstruatia 6 zile! Mentionez ca ea are un ciclu menstrual neregulat! In ultimele luni a avut menstruatia altfel:
-12 aprilie
(Pe 1 mai am facut prima oara dragoste,era virgina, probabil de asta a intarziat atat)
-21 mai
-24 iunie

Mentionez ca am facut dragoste cu ea numai protejat,si de fiecare data totul a fost ok! Le-am verificat! Doar ca odata,pe mine am dat de ceva alb, dar nu cred ca era sperma(prezervativul era ok)!
Credeti ca poate fii vorba de o sarcina?
Nu are niciun simptom premenstrual!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care INTOTDEAUNA sexul a fost executat/practicat cu folosirea unui mijloc de protectie si nu s-au intamplat evenimente neplacute sau "accidente" privind integritatea prezervativului la terminarea sexului, se poate afirma cu multa siguranta ca nu s-au intrunit conditiile prin care sa existe posibilitatea formarii si instalarii unei sarcini.Acea substanta alba de care ai amintit, mai mult ca sigur a fost secretia ei vaginala care in cazul unui sex placut, poate deveni foarte abundenta.In cazul ciclurilor menstruale neregulate deoarece nu se poate cunoaste/calcula dinainte lungimea ciclului, rezulta ca nu se poate afirma/vorbi intro asemenea situatie nici de intarziere.Incercati sa nu va stresati deoarece menstruatia se va porni doar la momentul planificat de organele reproducatoare. Multa sanatate.