| Alexalx98 a întrebat:

am si eu o intrebare. Prietenei mele trebuie sa-i vina ciclu, daca facem dragoste, o sa-i intarzie ciclul?

3 răspunsuri:
| BlyeeetAK47 a răspuns:

Daca te ejaculezi in ea, s-ar putea ca ciclu sa vina peste 9 luni la pachet cu un cadou surpriza.

| Alexalx98 explică (pentru BlyeeetAK47):

Nu laughing)) deja i-a intarziat 6 zile si daca facem peste 2 zile gen ( Protejat) oare ii mai intarzie dupa? la asta ma refer.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Alexalx98):

Este posibil ca intarzierea sa se prelungeasca, insa acest lucru nu se datoreaza faptului ca sunt intretinute sau nu contacte sexuale. In cazul prietenei tale in mod sigur este vorba de un ciclu menstrual neregulat provocat de dereglarile hormonale care se produc in organismul ei. Din acest motiv s-ar putea ca menstruatia sa se porneasca maine, poimaine, peste o saptamana sau doua sau cine stie chiar si mai tarziu in cazul in care este instalata amenoreea sau dereglarea este provocata de posibile chisturi existente pe ovare. Multa sanatate!