| rares12345 a întrebat:

am si eu o itrebare: Mie imi plac fetele cu minte in cap asa ca inainte incerc sa le cunosc, iar ele apoi o iau ca si cum am fi amici. sfaturi va rog! Va rog seriozitate!

Răspuns Câştigător
| EUBMV89 a răspuns:

Mmm... daca e o fata cu ceva de minte si ea va incerca sa te cunoasca pe tine cum tu incerci sa o cunosti pe ea si de obicei fetele cu minte in cap suntem cam dificile la ora de a ne face un iubit serios, avem nevoie de oarecata siguranta si plus de asta trebuie sa si simtim ceva mai mult decat o simpla atractie fizica sau o dorinta sexuala fata de baiatul respectiv. E cam greu din punctul meu de vedere sa cuceresti o fata cu un pic de minte in cap, uite eu spre exemplu am 3 ani de zile de cand sunt singura si in tot timpul asta nici nu am avut vreau fel de contact cu vreun baiat, si nu pentru ca nu as avea pretendenti, insa nu gasesc un baiat cum vreau eu, in ziua de azi majoritatea pun mult pret pe fizic si eu nu vreau un baiat care sa ma placa numai pentru cum arat. In fine m-am cam intis, revenind la intrebarea ta, parerea mea esta ca atunci cand gasesti o fata care intr-adevar sa iti fie pe plac, in cazul in care este inteligenta nu ti se va arunca in brate la a doua intalnire, trebuie sa insisti si sa ii demostrezi ca intr-adevar tii la ea si vrei ceva cu ea, dar demostreaza-i ca nu te intereseaza doar fizicul ei, ci cum este ea. Sper ca ti-am fost de ajutor. Mult succes. ^_^

4 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Tocmai asta e problema. Dacă nu vrei să fii văzut precum un amic, adu în discuţie tema unei eventuale relaţii.atunci se schimbă totul. Dacă tu nu spui nimic, fata este tentată să creadă că nu îţi doreşti mai mult.Şi astfel rămâneţi la stadiul de amici.

| neutrino a răspuns:

Persevereaza, nu da inapoi asa usor. Vezi ca aceste fete te pot refuza insa mult mai usor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea si chiar si asa daca sunteti doar amici relatia avanseaza

| Phini a răspuns:

E usor sa iesi din zona de prietenie.
Dupa ce ai gasit tipa, si sunteti prieteni, incepi sa vb chestii mai intime, sti tu. dar vezi sa nu te considere porc laughing
Trebuie sa ai putin sex appeal.
Si incet, incet ajungi sa o faci sa te iubeasca. dar vezi, ca nu prea mai poti sa revii la prietenie, te vei simtii aiurea.
Succes