| BoboM a întrebat:

Am si eu o mica problema mai mare. Prietena mea este virgina si nu reusim sub nici o forma sa facem "dragoste". Ea acuza dureri insuportabile. Tin sa precizez ca nu am fost taran sa o iau repede! Dati-mi si mie ceva sfaturi pls!

#FUNDA

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Deoarece este virgina, canalul din vaginul ei este si va ramane in continuare foarte stramt.(cam cat sa incapa un creion) pana dupa sexul de dezvirginare. Intro astfel de situatie penetrarea devine practic aproape imposibila fiindca in momentul penetrarii, penisul tau chiar si in cazul in care are o dimensiune medie/normala, trebuie sa intinda extrem de mult muschii circulari ai vaginului, dincolo de limita suportabilitatii. Din cauza rezistentei opuse, in cazul unei penetrari in forta se poate sa apara fenomenul de rupere a fibrelor musculare. In cazul in care iubita nu a practicat deloc masturbarea intravaginala prin asa numita degetica sau folosirea unor alte obiecte, muschii din vaginul ei nu au fost supusi la intindere si din acest motiv au forma initiala si nu vor suporta o intindere exagerata nici in viitor fara un "antrenament" absolut necesar si obligatoriu. Doar in urma unor masturbari dese si mai de durata, va putea spera ca muschii vaginului sa se intinda treptat, incet incet pentru a deveni, elastici, lacsi, relaxati si astfel in momentul penetrarii sa se intinda suficient incat sa se muleze perfecta, ca o "manusa" pe penisul tau. In caz contrar in momentul sexului de dezvirginare va fi nevoita sa indure dureri atroce, insuportabile care o vor determina sa-si roage chiar si moartea, dar care se vor manifesta mai diminuat dar tot foarte dureros inca pe parcursul a multor alte penetrari ulterioare. Din cauza unor astfel dedureri, in multe cazuri se induce in psihicul femeii o teama si de multe ori chiar repulsie doar la auzul cuvantului sex. Multa sanatate.

8 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Excit-o mai mult, dude. Beti ceva inainte, fiti chill si totul va merge.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca este majora sa mearga la doctor. Se poate opera. Daca este minora... Asta e!

| corbulalbrosu a răspuns:

Citeste raspunsul dat la urmatoarea intrebare :
Nataliapopi intreaba:
Buna.Am avut de trei ori relatii sexuale si nu a curs sange deloc, dar de fiecare data am avut aceeasi durere.Am vaginul elastic si nu se rupe? Sau m-am dezvirginat eu in timpul unui exercitiu fizic sau masturbandu-ma? http://www.tpu.ro/......m-vaginul/ Poate ca veti intelege ceea ce i-am sfatuit si pe respectivii sa faca si cum sa procedeze. Multa sanatate.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ia o usor. Incet incet cu rabdare.

| Emilian65 a răspuns:

Ai rabdare cu ea. Faceti preludiul mai lung, lubrifiati-va si nu uitati de prezervativ.

| Nitunitu a răspuns:

Nu am fost țăran?

Cum fac țărani?

| BoboM explică (pentru Nitunitu):

Ma refeream ca nu am fost brutal sau ceva de genul. am luat-o incetisor. preludiu, alea alea. sti tu ce vreau sa zic

| SSJGohan3 a răspuns:

Am avut si eu problema aia cand am fost virgin si prietena virgina. Chiar era dureros si pentru mine si pentru ea...Am incercat si mai dur si iti dai seama ce naspa poate fi. Pentru a reusi iti recomand sa iei un lubrifiant ca iti e mult mai usor, si sa fie foarte bine umezita zona, poti tu cu saliva daca nu vrei sa iei lubrifiant, iar cand incerci sa intri incearca sa fii fin faci doar cu inceputul "capului" si scoti apoi inceputul "capului"+vreo jumatate de cm si tot asa pana reusesti sa intri total. Tin sa reprecizez ca ai nevoie sa fie lubrifiata bine zona atat a ta cat si a ei si nu ar durea asa tare.

P.S Te sfatuiesc sa beti ceva inainte dar cu masura, 1-2 pahare de vin va e mai usor si emotional sa va eliberatiwinking si sa nu simtiti asa deranjanta durerea.