| LocalHost7 a întrebat:

Am 21 de ani și sunt împreună cu o fată de aproximativ 3 ani. E o relație serioasă, încercată în timp.
Problema este că de ceva timp încercăm să facem dragoste și nu reușim. Atunci cînd ajungem la momentul propriuzis, este foarte stresată și reușesc să introduc penisul cîțiva cm, apoi are dureri insuportabile. Sunt tandru cu ea și destul de gingaș. Am facut petting de nenumărate ori, dar cînd e vorba de sex ne blocăm. Orice sfat e binevenit. Mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Trebuie s-o relaxezi complet,s-o aduci la stadiul sa ceara singura sa se intample!
Ca sa relaxezi complet o virgina,nu trebuie s-o scoti din zona ei de confort si asta e aproape imposibil,dat fiind noutatea faptului,necunoscutul situatiei,durerea noua intr-un loc unde nu stie sa se apere,teama de o posibila sarcina,ca si intimitatea brusca si oarecum violatoare a trupurilor voastre.
In mintea ei,toate se invartesc cu o viteza nebuna si nu poate sa se relaxeze,pentru ca nu e greu sa faci dragoste cu o virgina,e greu s-o convingi sa faca dragoste!
Pregateste un decor placut si asigura-te ca nu va poate intrerupe nimeni,este primul lucru pe care il poti oferi,adica un climat de siguranta.
Vorbeste-i despre voi,despre ceea ce simti pentru ea,despre dragostea ta,despre viitorul pe care ti-l doresti alaturi de ea,munceste cu mintea ei,pentru ca orice femeie are centrul de excitatie,intial,in creier.
Creierul e cel care preia comenzile si lasa trupul liber.
Imbratiseaz-o sarut-o,ofera-i un preludiu cat mai reusit fara graba si fara insistenta,ca si cum nici macar nu te gandesti la ce va urma,ca sa nu se sperie,ca sa nu-i sune noi clopotei de alarma in creier,pentru ca nu se va putea relaxa.
Eventual,un pahar de vin poate ca ar prinde bine.
Foloseste un prezervativ extralubrifiat(Durex Extra Safe) si un lubrifiant pe baza de apa, de la farmacie si totul va fi mai usor.
Si, treci la actiune numai cand iti cere ea, nu lua singur initiativa penetrarii, o sperii si ii trezesti "clopotelul de alarma"!
Sa ai o rabdare enorma si sufletul plin pana la refuz de dragoste!
Si iubiti-va!
happy

| LocalHost7 explică (pentru greece12):

Multumesc pentru sfaturi. Inițial, la nivel teoretic e ușor de imaginat, dar practica demonstrează că lucrurile stau altfel. Voi ține cont de sfaturile Dvs vom reuși. O iubesc și o vreau fericită, si va fi...

| greece12 a răspuns (pentru LocalHost7):

I-am raspuns si ei, cred...
happy
O sa reusiti, fii sigur!

11 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Nu trebuie sa faceti peeting. Trebuie sa o exciti foarte bine ca sa se lubrifieze. doar asa ai putea sa o penetrezi. Eventual cumpara un lubrifiant sau folositi prezervativ deoarece aluneca.

| Awesom a răspuns (pentru Amelya02):

E greu sa exciti o femeie deoarece in multe cazuri cand tu incerci acest lucru, ea se gandeste la Justin Timberlake sau daca s-a despartit Bianca de pictor slab.

| Amelya02 a răspuns (pentru Awesom):

Adevarat si ce zici tu, insa nu generaliza.
Dezvirginarea este grea. incercarile la fel

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/......0109_n.jpg

| Awesom a răspuns (pentru Amelya02):

Am zis in multe cazuri, nu in toate cazurile.E adevarat ca e grea, de asta nu mi-am dorit niciodata sa fiu primul in viata unei fete.

| Awesom a răspuns:

Ba,iubita ta a intrebat acelasi lucru, acum 3-4 zile.Ia si tu un gel de lubrifiere.Si incearca s-o relaxezi pe iubita ta printr-un masaj.Ca sexul cand esti stresat nu merge.

| Alexandru0007 a răspuns:

Vorbeste cu ea inainte de toate.intreab-o daca mai simte acel ceva pentru tine si daca are ceva de zis, vreo problema.

| Alcyon a răspuns:

Si prietena ta a intrebat acelasi lucru. Da-i un pahar cu vin, ca sa se relaxeze, ca din cauza fricii, muschii i se incordeaza. Iar apoi ia-o treptat. Azi putin, maine putin si tot asa. Imi aduc aminte cum a fost la mine. M-am chinuit cateva saptamani pana i-am dat de capat, ca tot nu intra. Eventual incearca cu degetul: mai intai ii bagi unul, pe urma al doilea si in felul asta, vaginul o sa se invete cu ceva inauntru. La mine stiu ca asa a mers si-am reusit s-o fac in sfarsit, ca oamenii normali. La inceput abia de intra varful degetului, atat de stramta eram. Ce sa mai zic de un penis maricel!laughing A fost foarte frustrant, mi-era teama ca n-o sa reusesc sa fac sex niciodata happy Ideea e sa nu va descurajati si sa tot continuati. Trebuie insa sa va inarmati cu rabdare si sa aveti in vedere ca s-ar putea sa dureze ceva timp, pana o s-aveti o viata sexuala normala. Asta este. Prietena ta se pare ca face parte din acele femei cu vaginul foarte stramt.

| Public22 a răspuns:

Ia-o usor, nu trebuie sa o grabesti deoarece devine crispata si muschii nu se dilata. Trebuie sa o exciti si sa o iei pe nepregatite, adica sa nu îi spui gata vino ca facem sex, o iei cu frumuselu, dar sunt sigur ca te descurci tu. Eventual poti sa cumperi un lubrefiant. Spune-i ca e normal sa o doara putin la inceput, dar dupa un scurt timp nu va mai simti nicio durere. Succes si multa bafta! Sper ca te-am ajutat.

| xJustJuss a răspuns:

Daca este virgina trebuie sa o iei mai incet.