| happylicaa a întrebat:

Am si eu o nedumerire...in timpul actului sexual trebuie sa incordez muschii PC sau sa-i relaxez? si atunci cand imi vine, pentru a avea un orgasm fara sa ejaculez trebuie sa relaxez muschii PC sau sa-i incordez la maxim?
Dau funda celei/celui care ma lamureste.
O seara faina!

Răspuns Câştigător
| simpluone a răspuns:

In primul rand trebuiesc facute exercitii pentru a putea identifica si prelua controlul muschilor PC cu usurinta in orice moment. In timpul actului trebuie sa fie relaxat desi controlul este involuntar incordat pentru a fi ferm, iar in timpul orgasmului trebuie sa incordezi la maxim pentru a preveni ejacularea. Gasesti tone de documentatii pe net cauta exercitii Kegel pentru barbati sau multiorgasmul la barbati!

| happylicaa explică (pentru simpluone):

Ahaa. Stiu acele exercitii, le practic, dar nu stiam ce sa fac in timpul actului, si atunci cand era pe vine. Acum m-am lamurit. Mersi fain!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iti recomand muschii laptop.Glumesc.Lasa totul sa mearga de la sine.Cand spui orgasm deja tu nu mai poti controla nimic.A iesit si gata.Mai incerci mai tarziu. Dupa ce te speli.A doua oara va dura mai mult. Daca poti si a treia oara va fi si mai bine.

| eysan a răspuns:

Iubitul meu, vino la mine sa te invat eu ce sa faci. :* pup sweety. love you