| Galica_Crissy_1977 a întrebat:

Am si eu o problema...Acum cativa ani m-am imprietenit la ziua unui var de-al meu cu un baiat.In momentul acela nu simteam nimic, dar peste cateva zile parca ma indragostisem de el. chiar daca era prima oara cand il vazusem straight face gen dragoste la prima vedere. Dupa cateva luni ( cam 3-4 ) am inceput sa vorbim, sa ne cunoastem mai bine si am descoperit ca straight face noi ne-am placut reciproc dar nici unul nu banuia absolut nimic. Vorbeam din ce in ce mai mult... de dimineata pana seara ( 12 dim - 5 noaptea, da stiu ciudat), ma trezea dimineata, porecle ciudate etc
Mda... apoi iar nu am mai vorbit ceva timp ( nu mai stiu cat. dar destul de mult) pana cand am inceput sa mergem aproape in fiecare zi din vacanta de iarna impreuna la patinoar ( si varul meu). Eram cei mai buni prieteni ( gen bff ) ne spuneam orice lucru. fara secrete dar eu eram indragostita de el straight face sad si imi era teama sa spun ce simt crezand ca el crede ca suntem DOAR prieteni.De atunci ( decembrie -ianuarie; 2012-2013) nu am mai vorbit pana ieri ( sambata, 27.04) CAANDDD ne-am intalnit la film happy impreuna cu niste prieteni. Noi am stat numai imreuna, mergeam unul langa altul, nu ne pasa de restul, iar la film am stat unul langa altul ne-am plictistit si am inceput sa povestim si sa radem etc... dar nici un semn ca m-ar placea sau ceva.
Cand am ajuns acasa am inceput sa povestim si am hotarat sa mergem si saptamana viitoare doar noi doi :d. Eu nu stiu ce sa fac
Am nevoie de sfaturi. despre ce sa fac. daca el nu crede acelasi lucru despre mine? Nu stiu ce sa fac. DAU FUNDA pentru cele mai bune raspunsuri

Răspuns Câştigător
| Cristina_Stefan_1980 a răspuns:

Din ce ai povestit,este vizibil ca il placi,acum nu trebuie sa nu ai curaj ca sa zic sa nu ii spui ce simti, incercarea moarte n-are, dar nu-ti zic nici sa te duci la el si sa-i zici: Eu te plac ce vrei sa facem? sau alte lucruri, cunoasteti-va mai bine, mereu e loc de mai bine si cand ajungi clar la concluzia ca si el te place incearca sa ii spui, dar, sa nu fie prea direct, te poate crede disperata. Daca te-a invitat la film, puteti sa va cunoasteti mai bine acolo.Iti urez succes!

| Galica_Crissy_1977 explică (pentru Cristina_Stefan_1980):

Multumesc mult chiar mi-ai fost de ajutor! ^.^

| Cristina_Stefan_1980 a răspuns (pentru Galica_Crissy_1977):

cu placere

9 răspunsuri:
| Ankutzaaa a răspuns:

Cand ati vorbit si ati "realizat" ca va placeti reciproc, atunci de ce mai ai indoieli?
Sigur te place, doar poate nu vrea sa aiba o relatie cu tine, poate vrea sa fiti doar bff.
Iesiti la film si daca vezi ca el nu actioneaza, fa-o tu!
Bafta!

| Turdeanul a răspuns:

Mergeti undeva si vorbiti la un suc poate cunoastetiva mai bine

| Cateweline a răspuns:

Pai poate te place si el, nu sunt sigura daar cel mai bun lucru intreaba-l

| Phoenix35 a răspuns:

Incearca sa-l facii sa te scoata in oras si vorbiti acolo pe larg despre voi...

| n00bSt3R a răspuns:

Iesiti si cunoasteti-va mai bine si spune-i ce simti, asa vei sti daca aveti vreo sansa sau nu, altfel...e doar o pierdere de timp...pana la urma cineva trebuie sa isi faca curaj sa spuna ceva, de ce sa nu fi tu prima?

| Galica_Crissy_1977 explică (pentru n00bSt3R):

Va multumesc mult tuturor! Cam la 2 -3 saptamani de atunci am avut curaj si i-am spus exact ce simt

| Galica_Crissy_1977 explică (pentru Galica_Crissy_1977):

Au trecut 5 ani de cand ne cunoastem, am ajuns sa fim impreuna si sa avem cea mai perfecta relatie.