| UnDeaD96 a întrebat:

Am si eu o "problema" am 15 ani 1.70m si am observat ca am facut burtika si vreau sa scap vara asta de ea. Ce exercitii imi recomandati sa fac? fundita si voturi love struck(scuze de categorie)

Răspuns Câştigător
| KaraSiAtat a răspuns:

Salut! Pai ai putea sa te apuci de un sport cum ar fi inotul,tenis sau poti sa faci in fiecare dimineata abodomene,genoflexiuni chiar si flotari
Cu cat faci in fiecare dimineata cu atat slabesti mai repedebig grin
Poti sa te duci la sala si ai acolo instructor care te va ajuta, poti sa faci pe bicicleta medicinala, poti face jocking, si multe alte posibilitati... Sper ca te-am ajutat

Funda?smug

5 răspunsuri:
| LiveYourLife a răspuns:

Abdomenewinking

| Mayar a răspuns:

Mergi la sala, alergari, dimineata gimnastica cu picioarele si abdomenul, mese regulate, sanatose, adica fara chipsuri si porcarii dinalea

| Kruger2 a răspuns:

Ca sa scapi de surplusul nedorit din partea superioara a abdomenului sunt recomandate abdomenele, evident, in serii mici, apoi mari, dupa ce organismul se obisnuieste cu acestea, iar ca sa scapi de burtica din zona inferioara, putin jogging sau alergat cu pasi marunti sariti ar rezolva problema. Daca nu poti sa alergi prea mult, poti sa ridici genunchii in sus invartindu-i in sens opus de cateva ori pe zi si burtica o sa dispara. happy

| iReal96 a răspuns:

Esti baiat nu? daca da.fa asa.lunea miercurea si vinerea seri de flotari, abdomene, genoflexiuni.
flotari=25x4
abdomene=25x4
geno = 25x
(25x4 inseamna 25 flotari de 4 ori)
am zis decat lunea, miercurea si vinerea deoarece.in zilele libere martea si joia muschii sa se relaxeze.ei cand se relaxeaza se maresc.bafta! si app trebuie multa vooointa!

| Alex66 a răspuns:

Abdomene la banca...