| An0nnimul a întrebat:

Am si eu o problema. Am cunoscut o fata de care am ajuns sa ma îndrăgostesc, dar fata aceasta nu e sigura daca vrea sa fim împreuna, odată imi zici ca da, odată ca nu, in ciudat faptului ca peste tot unde mergeam cu ea ne țineam de mână ma lasa sa o pup pe obraz si ea făcea la fel cu mine, ne țineam in brațe, tot felul de chestii pe care la fac doua persoane ce sunt împreuna dar fără sa se sărute, pentru ca defiecare data cand încercam sa o sărut se trăgea, prietenele si prietenii ei ma considerau iubitul ei, la fel si prietena ei cea mai buna, dar de fapt nu era asa. Sa va povestesc o faza, eram la facultate si trebuia sa mergem la un târg de crăciun cu prietena ei cea mai buna si mie cand mi-a zis asta eram la facultate si i-am zis ca nu pot sa vin la ora respectiva si daca vrea sa ma aștepte, zis si facut, dar i-am zis ca daca vrea sa meargă, sa se ducă sa nu ma mai aștepte si mergem noi doi altădată si ea mi-a zis ca ma așteaptă ca prietena ei vine cu iubitul ei si vrea sa vin si eu, ma gândeam ca acum poate, poate... dar n-a fost nici acum. I-am povestit de fostele mele relații cu am fost cu doua fete in același timp, i-am povestit asta ca sa nu creadă ca fac si cu ea asa, i-am zis ca daca as fi vrut sa fac si cu ea la fel, nu iaș fi zis asta si defiecare data cand o întreb ceva legat de noi fata in fata, evita, schimba subiectul, dat prin mesaje nu evita chestia asta, si odată imi zice ca nu vrea relație, dar dupa ceva timp ca vrea, ca nu e sigura si ca nu știe. Deci ma place dar nu vrea sa fim împreuna, poate ma ajutați voi sa înțeleg ce însemna asta...

Răspuns Câştigător
| Pool77 a răspuns:

Aaaaaaa, am avut de-a face cu asa ceva.
Da-i eject fratelo.
Nu e usor, logic, mai ales ca ai petrecut timp cu ea etc.
Mai ales ca sunteti la facultate, deja are o varsta.
Fetele astea nu-s fete serioase, le trebuie cineva cine sa le asculte, cineva care sa fie acolo daca e o situatie jenanta, exemplul perfect cu prietena ei cea mai buna si prietenul ei.
Las-o asa, iti irosesti timpul degeaba, ce stai dupa cineva care nu este hotarat?
Gandeste-te logic, daca tie iti place de ea si vrei sa fi cu ea, iar ea te intreaba daca vreti sa fiti impreuna (stiind ca nu mai vrei nimic de la alta) nu ai spune da?
E o joaca de-a soarecele si pisica, crede-ma, nu-si are rostul.
Spune-i sa iesiti la o cafea, doar voi doi si intreab-o frumos pentru ultima oara daca vrea sa fiti impreuna.
Daca raspunsul este nu, plateste cafelele, ca doar tu ai invitat-o, si iesi afara din local.
O sa vezi ca daca chiar vrea ceva de la tine, te va cauta imediat.
Bafta si fii barbat, nu **** bleaga.

| An0nnimul explică (pentru Pool77):

Tocmai asta am si facut, m-am dus la ea, am vorbit si am întrebat-o pentru ultima data asta, răspunsul a fost "nu". I-am zis "Ok" fără sa mai adaug ceva si am plecat direct si am ales sa o tratez cu indiferenta pentru ca am mai patit si cu fostele mele, nu trecea o luna si primeam mesaj de la ele.

| Pool77 a răspuns (pentru An0nnimul):

Foarte, foarte bine.
Insfarsit cineva care ia initiativa.
Las-o asa, nu-si are rostul.
Crede-ma, o sa gasesti pe cineva care chiar merita efortul. Nu mai esti copil.

6 răspunsuri:
| christall a răspuns:

Pai cum sa aiba incredere in tine dupa ce i-ai povestit despre tine? Nu mai face nimici un pas, las-o pe ea sa faca spre tine, cand e pregatita. Daca nu ai rabdare, renunta.

| ShamelessQboy a răspuns:

Nu se prea intelege ce vrea!
Probabil dacă ar vedea ca alta fata te doreste, ar trece mai repede la următoarea faza de frica sa nu te piardă.

| liliana77any a răspuns:

Eu cred ca te considera un prieten, tu ai fost onest cu ea... poate nu e hotarata.
Lasa-o in pace o perioada iar daca te cauta din nou si vezi ca s-a schimbat ii poti da o sansa.winking

| alinagara1049 a răspuns:

Fa-o geloasa, si va sta mai mult cu tine si poate veti face sex