| gÂdeeE a întrebat:

Salut Tpu.Am si eu o problema cu ocazia sarbatorilor prietena mea a plecat la Sibiu si mi-a zis ca nu si-a luat telefonul Ieri am aflat ca si l-a luat ne-am certat pe tema asta si dupa tot ea s-a suparat si sincer nu inteleg de ce..Cum reusesc sa o impac?

Răspuns Câştigător
| Andralra a răspuns:

Nu ar trebui sa incerci sa o impaci, te-a mintit! Iubirea inseamna incredere, sinceritate, fidelitate... unde sunt toate astea? Daca iti era sincera nu te mintea ca nu si-a luat telefonul. Daca iti era fidela atunci nu ascundea nimic de tine dar cu minciuna cu telefonul e clar ca ceva avea de ascuns.Nu te merita nu ai de ce sa lupti pentru ea. Daca o iubesti mult incearca sa lasi lucrurile asa, sa treci peste sa vada ca te-ai gandit si mai bine cedezi decat sa va certati si cand vine acasa cerei doar cateva explicatii si in functie de explicatiile ei, tragi concluzia daca te merita sau nu. Daca intreadevar te iubeste sau iubirea exista doar in sufletul tau. Mult succes. Sper sa fie bine :*

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Tu trebuia sa faci pe suparatul nu ea si tot ea ar trebui sa faca primul pas de impacare dar sincer nu cred ca-i pasa de tine daca a inceput cu minciuni

| DNSK a răspuns:

Tot tu sa o impaci? Ooo daa. Nu plec nicaieri fara telefon decat daca imi doresc sa nu fiu cautata. probabil si-a dorit o pauza de la tine. Suna aiurea, dar cam asta e adevarul. Alt motiv nu vad

| Seby90 a răspuns:

Asta e infipta in alt penis, si isi bate joc de tine. NU ARE CHEF DE TINE.

Ti-am zis-o direct sa nu-si bata joc de tine.
Scuze!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, suntem una cu telefonul nostru. ne iubim mai mult telefoanele decat unul pe altul. ce e omul fara telefon? o fantoma, o umbra, un incomplet. ai putea incerca o relatie cu telefonul.

| ThePerfictionIsADream a răspuns:

Poate ea cauta o cale sa se desparta de tine...Gandeste-te ca te-a mintit.Eu totusi nu inteleg de ce v-ați certat? Incearca sa o iei cu usurelul. Lasa putin timp sa treaca, apoi incearca sa vorbesti cu ea. Daca ea is face un alt prieten in timpul asta e clar ca nu mai simte nimic pentru tine.

| dudeman13 a răspuns:

Nu te stresa... e vina ei, oricum incearca sa discutati si intreab-o de ce te-a mintit

| Shimywa a răspuns:

Te-ai gandit vreodata ca prietena ta nu te merita? Nu incerca sa va despart sau cv de genul, in nici un caz, poate credea ca nu a luat telefonul si l-a gasit mai tarziu. dar totusi gandeste-te, gandeste-te in cine ai incredere, gandeste-te pe cine iubesti! Si daca vhiar vrei sa o impaci..roago frumos sa iti explice ce s-a intamplat, si incearca sa o intelegi si sa o ierti, si arata-i ca iti pare rau pentru ca te-ai indoit de ea, si arata-i cat de mult iti pasa de ea.