| SWEETY777ffff a întrebat:

Buna TPU.Am si eu o problema.Vara tercuta am fost cu cea mai buna prietena in tabra.Acolo ne-am mai certat ne-am mai impacat. Vorbim dar nu ne mai intelegem atat de bine.Acum o saptamana o fata Andreea cu care nu ma inteleg foarte bine mi-a facut o farsa.Vazand ca eu si cu prietena mea cea mai buna nu ne intelegem foarte bine i-a spus si ei.Prietena mea a tinut secret si nu mi-a spus.Pana la urma am aflat ca andreea a fost si am aflat si de prietena mea.Cu toate ca stia ce imi va face andreea nu mi-a spus.Cand am aflat m-am suparat foarte tare. I-am spus si mamei.Pana la urma m-am impacat cu prietena mea. Dar de atunci mama nu ma lasa sa mai vorbesc cu cea mai buna prietena.Intr-o zi mama m-a vazut ca vorbesc cu ea si cand am ajuns acasa m-a certat.Imi interzice sa mai vorbezc cu ea. Ce sa fac? Oare sa vorbesc cu ea?

2 răspunsuri:
| BoGhDaN a răspuns:

Eu unul nu asi ascultao pe mama ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama ta vrea sa te protejeze.
Pentru ca prietena ta nu mai e de fapt prietena ta.
Lucrurile s'au schimbat si daca aceasta tipa te inseala chiar daca nu mai sunteti in relatii atat de bune este exclus sa ii mai zici prietena.
O prietena e cu tine la bune si la rele.
Nu ma laud, ca nu e de laudat.
Cand prietena mea, care nu imi e bff a picat la matematica am plans cu ea! Involuntar, mi se rupea inima cand o vedeam. Asta e prietenie, nu iti dau o ciocolata imi esti prietena.