| Ghețe a întrebat:

Am si eu o problema. Imi place de o fata din clasa mea si nu stiu cum sa ii spun ce simt. o cunosc de 2 ani si tot de 2 ani o plac, si m-am tot saturat sa astept ca un prost, asa ca am inceput sa ma bag mai mult cu ea in seama, s-o fac sa rada. imi zambeste.. si as vrea sa ii spun ca o plac si sa vad daca si ea ma place., dar inacelasi timp imi e si foarte frica de raspynsul : "nu".
Astept raspunsurile voastre cat mai rapid. Funda

Răspuns Câştigător
| TheBrainiac a răspuns:

Daca a inceput sa iti zambeasca si rade la glumele tale, e in ordine sa o inviti la un suc. Aminteste-ti sa o atingi, pe brate sau pe umeri cand vorbesti cu ea. Si sa urci dupa un timp nota la atingere (o iei de mana, o gadili, te impingi usor in ea, etc). Poti sa-i zici dupa ce iesiti de la ore: "Am chef de un suc, hai cu mine, fac cinste!". Cat timp sunteti la suc, ia-o de mana, prefa-te ca stii sa citesti in palma si ii zici ceva vrajeli pe acolo. Cand iesiti de la suc, sa te impingi usor in ea, sa o gadili, ii mai faci fete haioase, etc. Joaca-te cu ea si atinge-o, fiindca daca numai o faci sa rada, vei ajunge numai un prieten pentru ea. Atingerea face totul.
Inainte de a va desparti, ii zici ca te-ai distrat frumos. Daca iti zice ca si ea, ia-o de maini si sarut-o. Pe urma, ii zici ca ar trebui sa faceti asta mai des. Si astfel te-ai facut cu prietena pe care o vrei de 2 ani. Multa bafta!

9 răspunsuri:
| AnnY98 a răspuns:

TUPEU FRATEwinking.ia-ti inima-n dinti si zi...nu mai tot astepta k n-are rost: te astepti sa-ti zica ea tie?laughingzi si uh.ia-o deoparte sa fiti doar voi 2 si zi happy
BAFTA

| AlexT94 a răspuns:

Poti face 2 lucruri:
1.Nu ii spui nimic, tii in tine.Singurul lucru nasol in treaba asta e ca mai tarziu iti vei reprosa ca nu ai facut nimic. "In viata, e mai bine sa regreti ce ai facut decat sa regreti ca nu ai facut-o! "
2.Iti faci curaj si ii spui.
Daca raspunsul e DA, atunci e bine.Pentru tine, pentru ea, pentru voi.
Daca raspunsul e NU, atunci e naspa pentru tine. Vei fi ranit/devastat, cum vrei tu sa spui.Va dura, va trece, asta e.
Te consolezi insa cu ideea ca ti-a facut curaj, i-ai spus si ai aflat, no matter what.

Bafta!

| neutrino a răspuns:

Eu cred ca pentru tine este o povara sa cuceresti o fata, ai prefera probabil sa-ti sara ea in brate. Iata ca nu se poate!

| Azµre a răspuns:

Spune-i n-ai ce pierde, dacă e nu, e nu, dacă nu asta e, și mai bine!

| Felys a răspuns:

I-ati inima in dinti si spune-i ce te apasa,acum la noroc, sunt doar doua variante, ori vei fi fericit ori te vei resemna, altceva nu poate sa fie, succes

| GeorgyGirl a răspuns:

Eu iti spun sa i spui ca o astepti de atata timp doar pe ea si sa vezi cum reactioneaza spune-i ca i acorzi si timp sa se gandeasca dar sa iti spuna pentru ca nu mai poti asa apoi sa vezi ce iti va zice ea si daca e da sa incepeti o relatie frumoasa daca e nu nu e nimic mai sunt fete si tu esti tanar ori cum iti urez succes si dao pe spate baiete!

| Andu21 a răspuns:

Salut! Stii, este o vorba, ce nu te omoara, te intareste! Un raspuns negativ din partea ei nu te v-a ingenunchia.

Dar sfatul meu, este sa intensifici relatia voastra de amicitie usor, usor. Cum am mai spus si altcuiva mai devreme, o relatie de amicitie stransa se poate transforma repede intr-o relatie de iubire.

Mult noroc!

| Ghețe explică:

Va multumesc tuturor. pana la urma m-am decis maine am sa-i vorbesc si o sa vad ce se intampla happy.

| AlexT94 a răspuns (pentru Ghețe):

Sa ne anunti si pe noi ce ai facut laughing