| anonim_4396 a întrebat:

TPU. pe scurt imi place de cineva. Imi place de el de vreo 6 luni si sunt in clasa a 7a, uneori in pauze se uita la mine si zambeste dar alteori... sta cu o fata ( el e mai mare cu un an) de la el din clasa, blonda. va imaginati voi. Si din cate am inteles se da la ea si ea la el. In fine, nu e problema mea, dar nu stiu daca sa iii zic sau nu ca il plac, m-am saturat de situatie... mi-e frica sa nu rada de mine. Daca as vrea sa scriu o intrebare lunga pentru voi as spune ca mie mi-a placut mai demult de prietenul lui si cel pe care il plac acum radea pe atunci de mine ( p.s. el are un frate geaman si amandoi sunt cam nesimtiti ). Dar cum nu vreau sa scriu un roman, va rog spuneti-mi, sa ii zic? Si daca da... cum?

4 răspunsuri:
| Dina10 a răspuns:

Eu as trece pe langa el. Daca se uita in momentul acela la mine i-as spune: " Te rog nu te mai uita la mine cu ochii tai astia frumosi, ca s-ar putea sa ma indragostesc de tine si dupa aceea nu o sa mai scapi de mine ". Apoi ii zambesti si pleci. Fi naturala si nu da urme de fastaceala. Crede-ma ca o sa de-a rezultat.

| anonim_4396 explică (pentru Dina10):

Buna idee laughing

| Azµre a răspuns:

Mai bine vezi de altcineva, dacă zici că sunt nesimțiți mai bine lasă.

| bluedeyutssa a răspuns:

Eu zic doar sa ii dai diferite semne, sa ii zambesti, sa treci des pe langa el, sa il privesti insistent si crede'ma ca daca cu adevarat te place v'a avea el grija de pasul urmator