| Barry a întrebat:

Am si eu o problema : sunt cu prietena mea de 6 luni, eu am 19 ea 17, ea este virgina eu nu, problema este ca nu ma lasa sa o ating aproape de loc, am vorbit pe tema asta mai mult, i-am spus ca o sa o astept pana o sa fie pregatita sa facem sex, nu am insistat prea mult pe tema asta, dar ma macina foarte tare pentru ca simt ca o iau razna, sunt foarte astras de ea si abia daca ma lasa sa ii pun mana pe sani, si apoi spune ca nu ii place si se simte aiurea. O iubesc enorm si nu vreau sa o insel sa alte lucruri de genul, si ea tine la mine mult, dar nu stiu ce sa mai fac sa inteleaga ca nu e nimic rau in a ne "juca". Dati-mi voi un sfat, ce a-ti face daca a-ti fi in locul meu?

Răspuns Câştigător
| Andreeaa19 a răspuns:

Nu ai de cehappy
Na... Nu stiu ce sa zic atunci. Mai asteapta, te inteleg. E greu, o iubesti, ti ai dori sa poti sa o atingi, sa o simti..sa. Na,inteleg... Intr-un fel sau altul mai încearcă tu sa vorbesti cu ea,alta rezolvare nu vad. Explică-i cum sta treaba cu sexul(bănuiesc ca tu știi cat de cat,nu?),spune-i ca exista atâtea metode de protectie,nu i s-ar întâmplă nimic.
Nu stiu ce sa iti mai spun,uitați-vă la un film,doar voi doi,pune usor mana pe ea, excit-o, nalaughing). Sarut-o pe gat, pe lobul urechii, mai departe sti tu. Poate asa ai reusi sa o faci sa vrea si ea sa facă sex.
Alta idee n amstraight face

19 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te bucuri.
Nu multi au norocul de a intalni o astfel de fata.
Comportamentul ei denota faptul ca este o fata cu principii, pentru care toate aceste lucruri sunt cat se poate de noi.
Gandeste-te ca, din moment ce tu esti iubitul ei si "se lasa" atat de greu, altora le va fi mult mai greu sau chiar imposibil.
Cum te-a sfatuit si cineva mai sus, incearca sa o atingi putin cate putin. Daca vezi ca nu vrea, nu te arata suparat! Strange-o in brate, sarut-o, spune-i cat de mult o iubesti. Si lasa sa treaca timp pana la urmatoarea incercare.
Cu cat te vede mai intelegator cu ea, cu atat va dori mai mult sa o atingi!

| Andreeaa19 a răspuns:

Buna,
Eu cred ca ar trebui sa ii castigi încrederea,sa ii arati ca o iubesti,cumpara-i flori,fa-i dedicatii de dragoste,pregateste-i o cina romantica,arata-i cat de mult ti la ea.
Ea cu siguranta nu are încredere, fiind si virgina nu prea stie cum sta treaba cu sexul, probabil ii este si frica.
Vorbeste frumos cu ea si nu o forta, mai explica-i tu ca e ok sa faceti sex sau sa va jucati, ca nu te vei despartii de ea dupa ce se va întâmpla. Daca totusi nu vrea atunci nu insista prea tare, se va simti incoltita si va crede ca doar asta vrei de la ea.
Succeshappy

| Barry explică (pentru Andreeaa19):

Buna, multumesc pentru sfaturi, ca o iubesc ii arat mereu, cat pot de des ii cumpar flori, ii spun cat de mult o iubesc si sunt atent mereu cu ea, o ajut si o sustin in orice problema si multe altele, chiar o iubesc enorm si nu vreau sa o pierd, sex nu i-am cerut niciodata, i-am spus doar ca o sa facem doar cand ea o sa fie pregatita, in schimb am vorbit despre ce putem face pana atunci si nici nu vrea sa auda, zice ca ii e rusine si nu mai vorbeste cu mine cand deschid subiectul, o inteleg pe de o parte, dar si mie imi vine greu si cred ca ma intelegi.Nu stiu ca sa mai fac sa inteleaga.

| Andreeaa19 a răspuns (pentru Barry):

Hei,mersi pentru funda.
Nu baga in seama gurile rele de pe aici.oh go on
Eu personal inteleg ceea ce tu ai încercat sa ne spui.

| Barry explică (pentru Andreeaa19):

Iti multumesc si eu! ma bucur ca intelegi, dar important e sa inteleaga si ea.

| Andreeaa19 a răspuns (pentru Barry):

Da,asta este de fapt important. Se va rezolvahappy

| Andreeaa19 a răspuns (pentru Barry):

Nu ai de cehappy
Na... Nu stiu ce sa zic atunci. Mai asteapta, te inteleg. E greu, o iubesti, ti ai dori sa poti sa o atingi, sa o simti..sa. Na,inteleg... Intr-un fel sau altul mai încearcă tu sa vorbesti cu ea,alta rezolvare nu vad. Explică-i cum sta treaba cu sexul(bănuiesc ca tu știi cat de cat,nu?),spune-i ca exista atâtea metode de protectie,nu i s-ar întâmplă nimic.
Nu stiu ce sa iti mai spun,uitați-vă la un film,doar voi doi,pune usor mana pe ea, excit-o, nalaughing). Sarut-o pe gat, pe lobul urechii, mai departe sti tu. Poate asa ai reusi sa o faci sa vrea si ea sa facă sex.
Alta idee n amstraight face

suntserios
| suntserios a răspuns:

"o iubesc enorm"

daca era asa nu mai puneai intrebarea asta aici

| Barry explică (pentru suntserios):

De ce crezi asta?

| Barry explică (pentru suntserios):

Chiar o iubesc, si as face totul pentru ea, nu am pus intrebarea asta aici pentru ca nu sunt decis ce sa fac in legatura cu ea, sau pentru ca vreau doar sex si nu stiu cum sa obtin, NU! nu am pus intrebarea asta aici pentru ca nu stiu ce simt pentru ea sau daca se merita sa astept ci pentru a afla si parerile altora si pentru a primi sfaturi cu ce as putea face sa nu o supar si poate cum as putea sa ma abtin de la aceste 'lucrui', desi nu mi se pare deloc normal, adica acum serios ce vezi tu rau in faptul ca imi doresc macar sa " ma joc " cu prietena mea, fiind de 6 luni impreuna, sincer ti se pare un lucru exagerat?

| TSO7 a răspuns:

Eu am așteptat aproape 2 ani cu actuala prietenă, am avut muuullllttttăăă răbdare, dar eram puțin mai mici amândoi.

| neutrino a răspuns:

Ea stie ca tu esti un smecheras, un "ot", si din acest motiv mai bine nu te lasa sa pui mana, acolo unde este interzis.

| Barry explică (pentru neutrino):

Smecheras? "ot"? Neutrino, nu ma cunosti si nu iti permit, dar dupa parerea ta, crezi ca a-si fi astepat atata timp fara macar sa fac acele lucruri (si nu ma refer la sex, pentru ca repet acest lucru nu i l-am cerut si nici nu o voi face )daca nu a-si iubit-o si daca a-si fi avut doar un scop anume? Crede.ma ca nu. Fete care vor ele singure asta sunt peste tot, dar iubire? ibirea nu se gaseste peste tot.

| neutrino a răspuns (pentru Barry):

Atunci iubeste-o fara sa mai incerci sa-i pui mana peste tot. Cand iubesti cu adevarat te poti multumi cu un pupic simplu si cu o strangere de mana!

| Barry explică (pentru neutrino):

Este strict parerea ta. Daca toti ar gandi ca tine, probabil nu ar mai fi existat relatia intre doi oameni ci doar prietenia... Noi ca oameni avem nevoie de lucrurile astea, avem nevoie sa ne cunoastem sa descoperim lucrurile pas cu pas. Cum am sti sa procedam cand am fi "destul de mari" sau poate dupa ce ne-am casatori daca noi nu am descoperit lucrurile astea usor, incetul cu incetul.

| Emilian65 a răspuns:

Poate atingerile tale nu sunt pe placul ei. Atunci, schimba stilul de a o atinge. Daca vei schimba stilul si ei ii va placea, atunci te va accepta sa o atingi unde doresti tu.

| Alcyon a răspuns:

Singurul lucru pe care-l poti face e sa astepti pana cand ea se va simti pregatita pentru pasul urmator. Deocamdata, ea nu e pregatita pentru asta si tu nu ai ce face. Daca insisti, mai mult o enervezi. Cu fetele virgine iti trebuie mult tact, mai ales ca femeile se trezesc mai greu dpdv sexual.

| adriang95 a răspuns:

Dude, let me say something to you: dacă ea nu vrea, nu îi poți explica și nu o poți grăbi. Cu cât îi explici mai mult, cu atât presiunea va fi mai mare și se va depărta și va renunța la „intrigi" cum ar fi un film sau să doarmă la tine, etc.
Tu ia-o foarte încet și creează-i starea necesară. Dar nu te aștepta la prea multe - azi o fesă, săptămâna viitoare un sân, peste o lună sutienul jos și așa mai departe.

Și stai liniștit, sunt alții care rabdă mai mult decât tine

Acum, ca să îi induci starea respectivă, trebuie să o faci să se relaxeze și să simtă fiecare plăcere în parte... Fiecare zonă erogenă este o zonă de unde poți profita și trebuie să fii cât de sigur pe tine (psihologic) se poate. Mângâierile și săruturile sunt 100% necesare și răbdarea ta la fel. Privește partea bună - vei afla în timp toate zonele ei erogene și te vei putea juca cu senzațiile ei după propria-ți poftă.
Spor!

| scorpiaX a răspuns:

Eu zic sa o iei incet, cu grija si sa ai rabare... sarut-o din ce in ce mai pasional in timp ce o atingi cate putin... daca continui tot asa o sa te lase din ce in ce mai mult...
are nevoie de timp... iar tu trebuie sa te inarmezi cu rabdare
tine-o tot asa si ai grija de ea :*

| Barry explică (pentru scorpiaX):

Rabdare am, si voi avea in continuare, doar ca nici nu prea apreciaza lucrul asta, nu crede ca mie imi e greu.