| gaby_2978 a întrebat:

Am si eu o problema sunt mai timid, am 18 ani si as vrea sa stiu cum imi dau seama daca o fata ma place. Vb cu ea de la inceputul anului, merg cu ea la med odata pe saptamana, am fost in aceeasi scoala ca acum am terminat ca suntem amandoi a 12-a. Si facem mereu glume unu cu altu, aseara am fost la concert si m-a luat de mana sa ma duc dupa ea si o mai iau cateodata de obraji si nu zice nimic. Ce credeti ii place de mine?

Răspuns Câştigător
| crisiss a răspuns:

Dude! daca tipa aia petrece atata timp cu tine e imposibil sa nu te placa mai ales daca n-are prieten, la 18 ani nici o fata nu petrece atata timp cu unu da nu vr ceva de la el daca erati un grup mai mare intelegeam dar decat voi doi! acum pe bune? ce poate sa vrea alt ceva? e vremea cand fetele nu cauta decat afectune. deci dude sfatul meu e sa te bagi pe ea fetelor le plac baieti indrazneti daca va vedea ca nu faci nimic pana la urma se va pictisi si o sa vezi ca esirile alea asa de dese in oras vor fi mult mai rare deci frate bafta si bagate pe ea cat inca e caldawinking

1 răspuns:
| andreyutzha a răspuns:

Cam complicata situatia.nu stiu exact ce sa zic din povestea ta se pare ca sunteti prieteni buni, daca te-a luat de mana sau te lasa sa o iei de obraji si nu-ti spune nimic asta nu inseamna neaparat ca ii place de tine.fi atent la comportamentul ei, daca te priveste fix sau iti zambeste foarte des sau isi petrece mult timp cu tine...Incearca sa o intrebi ce parerea are despre tine, cum te considera si vezi ce-ti v-a raspunde. daca iti v-a zice ca esti printre prietenii ei cei mai buni inseamna ca poate vrea doar sa fie prietena cu tine. apoi mai asteapta un pic si intreab-o daca ar putea fi vreodata ceva intre voi. Iati inima in dinti si poarta o discutie cu ea daca o placi big grin. numai fi timid si succeskiss