| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Am o problemă, partenera mea vrea sa facem dragoste odată pe săptămână.
Îmi zice mereu ca este obosită, ca nu are putere și îmi zice ca să îmi caut alta femeie ca ea nu poate sa îmi ofere mai mult.
Sau este normal odată pe săptămână?
Voi ce credeți?

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde si ce face in zilele alea ca daca merge la job zilnic si lucreaza vreo 8 ore, eventual si ceva destul de solicitant dupa mai are si treaba pe acasa as crede-o ca e obosita si nu mai are chef de asa ceva.

| corbulalbrosu a răspuns:

In mod cert te poti considera printre putinii barbati NOROCOSI, motiv pentru care ar trebui sa fii cat se poate de FERICIT. big grin NO COMMENT

| Emilian65 a răspuns:

Poate are dreptate, o fi obosita de la serviciu. Daca nu vrea mai mult de odata pe saptamana, ai rabdare cu ea si incearca din doua in doua zile poate accepta acest ritm.

| Plato a răspuns:

Nu exista un "normal", ca nu e ceva ce se programeaza, nu e o stiinta, sunt sentimente. Cred ca nu e singurul motiv pentru care stai cu ea, nu? Atunci bucura-te de celelalte lucruri.

| Eireann a răspuns:

Unele femei vor mai des, altele mai rar dar... Nu cred ca asta e problema. Ea zice sa cauti alta fiindca stie ca nu o sa o faci. Tot ce pot sugera, ca femeie, este mai multa afectiune: spune-i ca vrei sa o tii in brate cat va uitati la film, tine-o de mana, mangaieri nonsexuale. Spune-i ca e frumoasa, sexy, cand o vezi imbracata mai sumar spune-i ca iti place, sigereaza sa dormiti dezbracati fara sex. Ofera-i sex oral, cand face sex ci tine spune-i ca e bine ca iti place... Etc. Ce se intampla in viata ei? Are un stres major cu job-ul, parintii, sanatatea, etc? Asta ii poate taia cheful de sex. E multumita de felul cum arata, de corpul ei? Uneori femeile evita sexul fiindca nu se simt atractive.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Unii barbati o fac de 5-7 ori pe zi, altii o fac de 2-3 ori pe luna
si ma refer la sex sau masturbare
la fel si la femei
totul tine de libido...

morala: ar trebui TU sa te chinui MUUUUUUUUULT MAI MULT sa o exciti, sa iti dai seama ce ii place in pat si in afara patului, sa sa o umplii de gesturi romantice, cadouri din senin, nu mari, poate niste flori, o ciocolata, plus cate o cina romantica, la un restaurant scump, iar de cate ori ai ocazia sa o tii in brate si sa o saruti, si sa ii spui ca o iubesti si ca e cea mai frumoasa femeie pe care ai vazut-o odata, si sa o duci la diverse evenimente care stii ca ii plac, dans, opera, teatru, balet, etc.

nu esti in stare sa faci toate astea, sau nu consideri ca prietena ta merita toate astea, atunci poate e mai bine sa iti cauti o... ninfomana, si sa vezi cum te simti cand femeia vrea mult mai mult sex decat ii poti tu oferi

| Skyline9 a răspuns (pentru CarcotasulVesel):

Sincer la ce zici tu nu îi cam lipsește nimic și ce și-a dorit ea i-am luat. Mulți zic ca o răsfăț prea mult și plus ca eu sunt bucătar chef și aici ea nu a gătit niciodată.

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru Skyline9):

Atunci, hai sa o intoarcem invers, nu te merita, nu te apreciaza si nu apreciaza ce faci pentru ea, iar daca ea insasi isi da seama de asta si iti spune sa iti gaseti alta, atunci nu prea vad ce te opreste.

in afara de puterea obisnuintei si faptul ca o sa pierzi timpul si efortul investit in relatie, care sunt lucruri la care trebuie sa renunti, pentru ca e clar ca nu merge

| Stropdeploaie a răspuns:

In mod cert are pe alt cineva! Sau este un pretext pentru a va desparti!

| mgtow a răspuns (pentru Stropdeploaie):

Acelasi lucru zic si eu, nu e motiv de oboseala lipsa de sex. Daca e obosita sta culcat si dai peste ea. Amantu e armasaru ei

| IonutzMariusz a răspuns (pentru Stropdeploaie):

Este și asta o pozțitie bună, am pățit și chiar așa a fost, cum ai scris mai sus. Unele ființe sunt legate emoțional de partener dar în același timp se atașează emoțional și de alt partener, atunci, pe "vechiul " partener îl neglijează la partea sexuală dar îi este "greu„ să se și despartă de el pentru că le vine în minte "Oare cum o să se simtă dacă mă despart de el„. Această ipoteză (că ar avea pe altcineva) este accentuată și de răspunsul ei (din ce ne relatează autorul întrebării) "îmi zice ca să îmi caut alta femeie ca ea nu poate sa îmi ofere mai mult „

| Jigorugu a răspuns:

Fiecare cuplu în parte își cunoaște mai bine situația, eu îmi spun părerea vis-a-vis de cazul tău, și e o părere reținută. Dacă femei refuză sexul pretinzând că este obosită nu are un motiv acoperit. Ca femeie este de ajuns să îți desfaci picioarele și să mimezi sexul pe când pentru un bărbat, dacă nu are erecție ( dorință) îi este imposibil. Dacă femeia ta este cu adevărat obosită o poate face ( de dragul tău) la fel cum am precizat mai sus, dacă nu vrea atunci SIGUR nu este atrasă de tine.

| NicusorBrc a răspuns:

Nu stiu ce sa zic,poate ea nu e pregatita sa faceti sex,sau dragoste la comanda, las-o la un moment dat o sa vrea si ea, incearca sa faceti saruturi excitante, poate o sa va satisfaceti si nici nu va dati seama ce ati facut, succes bro, iti asa de final daca e nu vrea nu trebuie sa fie fortata si insistata