| Schillinger a întrebat:

Am tot auzit pe la scoala de "camasutra" imi puteti spune si mie ce inseamna si la ce se refera big grin. funda

Răspuns Câştigător
| Originaly a răspuns:

Kama Sutra=Biblia sexualitatii este o culegere de texte indiene, in versuri, ce vorbeste despre normele sexualitatii sau placerii. Kama inseamna placere senzuala sau sexuala, iar Sutra legi sau reguli. Lucrarea este in cea mai mare parte un cumul de sfaturi despre practicile sexuale.

Ea a fost scrisa in secolul 4 i.Hr. de catre un savant indian, Vatsyayana. Multi cercetatori indieni au studiat Kama inaintea lui, dar fara sa o separe de celelalte domenii ale vietii (Dharma - obligatii etice, religioase si Artha - castigul bunurilor materiale).

In ciuda "re-educarii" puritane a colonistilor englezi, cei mai multi indieni considera Kama ca fiind sfanta.

Astazi, notiunea de Kama Sutra este asociata instinctiv cu pozitiile sexuale

3 răspunsuri:
| Awesom a răspuns:

Kamasutra este o carte de la indieni plina de pozitii sexuale, care te invata sa faci sex corect.