| Adryanus94 a întrebat:

Am un papagal (mascul) de circa' 2 luni jumate . Ce sa ii fac sa ma apropii de el ,este speriat mai mult de 30 cm nu ma pot apropia de el ca zboara. Zboara singur in colivie si iese afara cand vrea . Cum sa fac sa ma apropii de el sa il tin in mana sa nu se mai sperie de mine .FUNDA!

Răspuns Câştigător
| 93Anna93 a răspuns:

Ai incercat sa il mometi cu mancare? te asiguri ca nu mai are seminte in cusca si apoi iti pui seminte in mana si incerci sa il faci sa se hraneasca din palma ta. Daca vede ca nu i se intampla nimic rau daca se apropie de tine, poate ca nu va mai fi speriat sau poate ca va crede ca ii vei da mancare.

1 răspuns:
| iSaidNo a răspuns:

A,poate papagalul este prea speriat.Cred ca nu are incredere in tine poate el crede ca vrei sa ii faci rau.Incearca s-a ii arati ca nu ii faci nimic ca ii vrei binele.Sau a doua varianta:Se simte singur si poate de asta e speriat. Sper ca te-am ajutat! BAFTA!