| Adryanus94 a întrebat:

Am un papagal (mascul) de circa' 2 luni jumate . Ce sa ii fac sa ma apropii de el ,este speriat mai mult de 30 cm nu ma pot apropia de el ca zboara. Zboara singur in colivie si iese afara cand vrea . Cum sa fac sa ma apropii de el sa il tin in mana sa nu se mai sperie de mine ce mancaruri ii plac biscuiti ce le place mai mult?

1 răspuns:
| asdaf a răspuns:

Nu cred ca te poti apropia de el deoarece ei sunt mai salbatici. in niciun caz nu il tii in mana ca se va speria si mai tare
cel mai probabil se va atasa el singur de tine, incearca sa nu te mai apropii asa de mult de el deoarece il sperii si mai tare