| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,

Am varsta de 12 ani si lungimea penisului meu este de 14 cm in rectie si 8 cm normal(fara erectie). Este bine pentru varsat mea?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Deja dimensiune penisului tau se situeaza peste media statistica valabila in cazul barbatilor adulti din tara noastra si avand in vedere faptul ca organismul tau la aceasta varsta este in plina dezvoltare/transformare exista toate premisele ca si penisul la fel ca restul organelor sa mai creasca intro oarecare masura. Chiar si in cazul in care nu s-ar mai lungi deloc, penisul tau are o dimensiune mai mult decat normala si dorita de majoritatea barbatilor. Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Nu e ok. Lungimea penisului trebuie sa fie echivalenta varstei. Din motivul asta se spune ca la batranete esti mai intelept

| darrio2007 a răspuns:

Mare frate, prea mare.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Lungimea penisului este egala cu dublul varstei al tau e mic trebuie sa fie de 24 cm

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mic frate, prea mic

| Emilian65 a răspuns:

Da, penisul tau este undeva peste mediile normale pentru varsta ta.

| annonim677 a răspuns:

Daca nu o ai de un metru tot degeaba...