| anonim_4396 a întrebat:

Anul acesta am inceput facultatea si m-am nimerit colega de grupa cu un fost coleg din clasele primare. Pe vremea aceea eram destul de apropiati, vorbeam, etc. El e mai timid si eu eram cea care il baga in seama. Insa, acum la facultate se pare ca ma ignora, nu ma saluta, nu imi zambeste, nu nimic. El sta mai mult cu baietii, nu stam in aceleasi grupulete, nici n-am facut cunostiinta-desi nu e nevoie.
Eu i-am zambit odata, dar el n-a facut la fel, parca se uita prin mine. Stam in acelasi cartier si s-a intamplat sa mergem cu acelasi autobuz, insa la fel nicio reactie din partea lui. Eu s-a intamplat sa ma mai uit la el(nu holbat, am incercat sa fiu discreta, insa cred ca a observat), nu stiu daca si el o facea sau doar privea spre tabla pentru ca stateam in fata lui-cand m-am intors si-a tras privirea.
Pot spune ca imi este simpatic, dar nu sunt indragostita sau ceva de genul, nu stiu daca ar fi genul meu, etc. Eu mizez pe idea de a nu face nimic deosebit, daca am ocazia sa vorbesc cu el, daca nu, nu. Mi-as dori ca el sa vina spre mine.
Cum vi se pare situatia? Cin trebuia sa salute pe cine? Cat de scuza e faptul ca el e mai timid?
Cam ce ar trebui sa fac eu pe mai departe?
Multumesc!

1 răspuns:
| GdX a răspuns:

Ciudat tipul. Poate simte ceva pentru tine si ii e rusine sa te bage in seama. Sau te-a uitat cine esti, sau pur si simplu nu il intereseaza prezenta ta.