| Andrei1811 a întrebat:

as avea nevoie de putin ajutor. Totu' incepe asa: Cunosc o fata de 4 ani de zile, suntem colegi, pe la inceput mi-am cam batut joc de ea, dar intr-o zi cu soare cand a venit la scoala, parca m-a lovit ceva in cap, imi placea de ea. Nici eu nu stiu cum e posibil, marog, am initiat o conversatie si de 2-3 luni vorbesc cu ea, nu chiar in fiecare zii. Cand vorbesc cu ea prin mesaje fata imi da mici semne ca ma place si ca ar vrea sa fim impreuna asta dupa ce ea m-a chemat la un film( Ciudat nici o fata nu a venit ea prima cu propunerea) A fost ok, ne-am cunoscut mai bine, dupa ceva timp am chemat-o si eu la un suc, totul decurgea bine. De la un timp parca ma ocoleste, incerca sa evite contactu cu mine, cand ma duc la ea sa vorbim gaseste o scuza sau se agata de alt baiat, ceea ce mi se pare ciudat e ca atunci cand vorbim prin mesaje e ok cu mine si imi da semne ca ma place si cand sunt fata-fata, face exact opusu. Am incercat si eu sa nu o mai bag in seama, dar mie imi este destul de greu. Ce sa fac? Ce as putea sa inteleg din comportamentul ei? Ma vrea nu ma vrea?

PS: Prin refuzuri am mai trecut, m-ar afecta da imi trece repede!

Deci din cauza ei, nu mai sunt eu. Nici o fata nu a reusit sa imi faca una ca asta. Parca acum m-as feri de acel raspun"NU".

Daca ma puteti ajuta as aprecia, Fundita!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata te place, dar poate a deranjat-o ca nu i-ai spus ca vrei sa fii intr-o relatie cu ea... poate a crezut ca tu nu simti nimic pentru ea si a zis ca stai asa cu ea de fite ...CRED
O zi frumoasa!

| Trumpinator a răspuns:

Este timida in preajma ta, dar te place, ar trebui s-o incurajezi, sa-i dai un cadou frumos, ceva simpatic, sau elegant, tu alegi. De asemenea ar fi frumos s-o inviti in parc intr-o zi frumoasa, si sa incepi subiecte de discutie, apoi va vorbi si ea, si isi va a seama ca n-are de ce sa fie timida cu tine happy

| NewTerminator a răspuns:

Pai ai lungit-o mult....crede ca te joci cu ea.las-o putin...si apoi actioneaza in forta, un film ceva

| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim a răspuns:

Probabil e timida in preajma ta.

| Andreea_Grigore_1988_5D6e a răspuns:

Vrea sa te faca gelos, sa vada pana unde poti sa mergi pentru ea.Este instinctiv ca masculii sa se lupte pentru femele, ca in regnul animalelor, deci ea va alege pe cel care va sti sa lupte pentru ea, desi stie foarte clar pe cine vrea! da-i bataie! happy