| Ioana45600 a întrebat:

Buna big grin
Am o nelamurire maaare laughing)
De ceva timp imi place un tip..Este in aceiasi clasa cu mine
Cand am realizat cat de mult imi place ma uitam mereu la el si ii zambeam si el imi zambea inapoi, mereu cand face glume se uita sa vada daca rad si alte chesti :p dar de la un timp a inceta sa mai faca asta....Sta de vorba cu alte fete cand sunt eu prin preajma,le imbraciseaza, ..si cand se uita la mine ma analizeza si ma simt ciudat...Mai vorbim din cand in cand si cand vorbesc imi zambeste :3 laughing)Dar simt ca se departeaza sau eu dau semne ca nu imi pace de el..recunosc ca atunci cand ma priveste imi mut privirea in alta parte, doar ca ma intimidez usor cand ma uit la el.
Oare el vrea sa ma faca geloasa cand vorbeste cu acele fete cand sunt eu prin preajma?
Sau isi bate joc de sentimentele mele? crying._.

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Este posibil sa te placa si pe tine, dar de mai mult inca nu este in stare.

| SkyPilot a răspuns:

Nici una nici alta, te-a crezut inaccesibila sau neinteresata si s-a reorientat. El a asteptat un semn de la tine, semnul nu a venit, probabil interesul I-a trecut. Si el este cel putin la fel de timid ca si tine si poate si un pic fraier, el trebuia sa faca primul pas.
Cam greu sa il mai duci inapoi, mai ales daca spui ca esti timida.

| Xpressurself a răspuns:

Nu stie nici el ce vrea. se joaca. asa e varsta. joaca-te si tu. nu vrea sa te faca geloasa. esti tu geloasa deja. ti-am spus, ia totul ca pe un joc.

| Țoglă a răspuns:

Eu cred că el nici nu știe dacă tu îl placi.
Deci nu prea are cum să te facă geloasă sau să "își bată joc de sentimentele tale".

| Burlacu006 a răspuns:

Sincer toate fetele sunt la fel.

| Bogdan6969 a răspuns:

Pai daca nu i-ai spus ce simti cum sa stie asta?

| Denso a răspuns:

Cum bine spunea cineva mai sus, pana acum ati fost la nivelul de "joaca" de la distanta. Eu cred ca pentru a vedea daca va placeti reciproc ar trebui sa treceti la nivelul urmator, adica sa o aratati mai evident. Sa treceti de la jocul de la distanta la apropierea de zona care delimiteaza intimitatea fiecaruia. Nu e neaparat nevoie sa vorbiti (desi ar fi de preferat), doar sa faceti gesturi de apropiere si sa vedeti cum reactioneaza celelalt.