| Deeutza0745 a întrebat:

Ma place?! Deci e acest tip, am iesit inainte de 1 mai la gratar, atunci s-a cam dat la mine si eu n-am facut nimic, apoi de 1 mai NU m-a chemat cu el si prietenii lui la gratar.De cateva zile mi-a spus o prietena ca se vede ca ii ceva ciudat la noi cand vorbim.Adevaru e ca nu prea vorbim numai foarte rar la scoala si tot incerc sa-l caut si parca el nu vrea si nici nu prea gasesc subiecte de povestit cu el pentru ca mintea imi ia razna si vorbesc numai prostii dar apoi mai face unele gesturi care ma fac sa cred ca si lui ii place de mine.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| FaithGaga a răspuns:

In timpul unei conversatii de-ale voastre, il intrebi ceva de genul: "Ai o prietena/Iti place de cineva" si cred ca o sa remarce intentia ta de a-l intreba daca te place. Sper ca va vrea sa continue discutia pe subictul asta happy

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Probabil crede ca nu il placi, vorbeste cu el

| FaithGaga a răspuns:

Poate a considerat ca la o iesire cu prietenii lui la gratar nu ar vrea sa fii si tu prezenta. Dar banuiesc ca si tu voiai sa mergi din ce moment ce esti suparata ca nu te-a chemat happy Daca s-a dat la tine si iti face gesturi, ar putea fi atras de tine intr-un fel. Si tu esti atrasa de el, nu? Nu stiu ce sa faci sincer... Intreaba-l daca te place, dar nu chiar asa, DIRECT! Ci discret pe la jumatea conversatiei happy

| Deeutza0745 explică (pentru FaithGaga):

Si mai exact cum sa-l intreb?

| FaithGaga a răspuns (pentru Deeutza0745):

In timpul unei conversatii de-ale voastre, il intrebi ceva de genul: "Ai o prietena/Iti place de cineva" si cred ca o sa remarce intentia ta de a-l intreba daca te place. Sper ca va vrea sa continue discutia pe subictul asta happy

| Deeutza0745 explică:

Da multumesc mult pentru raspunsuri, dar nu prea m-au ajutat intr-un sfarsit am ajuns cu un alt baiat care zice din prima ce vrea si nu se tot joaca, cred ca regreta un pic tipul asta dar viata merge inainte