| edymetinro2 a întrebat:

as dori sa va cer parerea si sfaturile in legatura cu ceva:
Eu cunosc o fata de ceva timp,.eu o plac foarte mult pe ea dar nu stiu daca si ea pe mine, eu cred ca ea stie ca o plac, ea vine tot timpul la mine etc, daca o intreb daca sta cu cineva sau altceva zice ca nu........desi stiu ca ma minte, insa ea mi-a zis ca sunt cel mai bun prieten al ei nu stiu daca ea ma considera doar un prieten sau nu de asta imi este teama sa ii zic pentru ca nu vreau sa ma fac de ras in fata ei.
Astept sfaturile voastre ce ar trebui sa fac ca sa imi dau seama daca ma place sau nu?

11 răspunsuri:
| raisa1993maria a răspuns:

Buna, uite cum sta treaba, invata sa fii tu insuti, fii sincer, conteaza foarte mult, sa te faci de ras? de ce? ca esti om si iubesti? nu, stai linistit in privinta asta, spune-i ce simti, e singura cale prin care poti afla daca te place, oricum ea va aprecia ca ai fost sincer happy

| Awesom a răspuns:

Prietene,daca ea te considera cel mai bun prieten pai asta esti. Daca tu vrei ceva mai mult, prietene trebuia sa actionezi de mult ca sa vezi daca te place sau nu.Din ce stiu eu si din experienta proprie, tu esti in friend zone.Dedicatie pentru tine:http://9gag.com/gag/4737239.Ar fi bine prietene sa gasesti alta, asta ti-a inchis usa.

| ۰A۰n۰i۰m۰e۰ a răspuns:

Spune-i ce-a ce simti

| Larisssaa a răspuns:

În primul rând nu ai cum să te faci de râs! Adică, ce e rău că iubeşti? Îi poţi spune sentimentele tale. Dacă nu te place şi nu te poate vedea mai mult decât un prieten nu ai ce să faci. Dacă nu te place nu o poţi obliga să te iubească. Dar asigurăte că înainte de asta, ea, nu are prieten.
Succes!

| LittleShyDevil a răspuns:

Scuze ca zic asta,dar un sut in fund inseamna un pas inaintehappy Deci, revenim, nu iti fa probleme ca va rade de tine ca nu se va intampla asta. De ce? Pai, dupa cum ai zis ea te considera un prieten si eu cred ca mai mult, asta este parerea mea.Incercarea moarte nu are,te asigur asta,am trecut si eu prin asta! Deci,mult curaj si daca te refuza ii zici ca daca mai vrea sa ramaneti prieteni,dar sunt sigura ca va accepta sa fie cu tine! happy(revenim laughing )Din cate vad nu esti prea sigur ca te place,pai se uita mult la tine,sta cu tine, rade, vorbeste mult cu tine despre orice prostie, poate iti zice unele secrete, mai vrei confirmare? Te place! happy

| Dinamovistul101 a răspuns:

Bai invit o la o cafea, un suc si bate i apropouri, daca nu merge spune-i o direct chiar daca e mai greu, mai tarziu o sa iti para rau ca nu ai facut o, cand o sa o vezi cu altu big grin sper ca te am ajutat tongue

| losseru a răspuns:

Dc sa te faci de ras?laughing ce e in neregula in a iubi? intreab-o tata nu are de ce sa-ti fie rusinelaughing Si daca o sa te faci de ras inseamna ca ea nu vrea cu tine...

Pune pe cineva sa o intrebe daca te iubestebig grin

Funda? xD

| EuEuEuStefan a răspuns:

Pff. Frate in locu tah o scot la un sucbig grin si o intrebi in fatawinking sa nu-ti fie rusine big grin asa se face in dragostewinking mult noroc Funda?!big grin

| BiscuiteAlexandra a răspuns:

Trebuie sa fi sincer cu eahappysa incerci sa te apropii foarte mult de eahappyiesiti la un suc o pizza etc..si la momentul potrivithappyO intrebihappyAsta e totul si sigur va functionahappySper ca ti-am fost de ajutor!

| Vaipers a răspuns:

Sa o descoperi pe cea mai buna prietena a ei sa te imprietenesti cu ea si sa-i spui sai zica din gluma ca daca ii place de tine.

| edymetinro2 explică:

Imi este greu sa ii spun direct.......intr-un fel imi este teama ca raspunsul ei sa nu fie negativ, nu stiu ce sa cred ca simnte pentru mine.