| alex4410 a întrebat:

As dori si eu niste replici de agat, dar nu vreau vechi si de prost gust, as dori unele originale si inteligente.Multumesc!

18 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Replici de agatat si inca, originale si inteligente, vei gasi numai in mintea si sufletul tau, in momentul in care iti va placea o fata.
Pentru ca fiecare om e unic si irepetabil, iar o fata nu se lasa "agatata" de 5 cuvinte,ar trebui sa fie complet lipsita de creier,nu cred ca te-ar incanta deloc o asemenea varianta,in ciuda "succesului" tau!
Invata sa ramai tu,nu-ti umple mintea cu standarde create de altii,pentru ca cea care te va place,te va place pentru ceea ce esti TU,pentru felul tau de-a fi, pentru felul in care o privesti sau ii zambesti, pentru ceea ce esti, in totalitate, numai tu!

| foxsilver a răspuns (pentru greece12):

Pe vremuri:
"-Papusica, singurica singurica?
-Esti chior, nu vezi ca sunt cu mama?" laughing

| greece12 a răspuns (pentru foxsilver):

E chiar de foarte mare actualitate, uita-te la divele de 12-13 ani care "iubesc" si-o au pe Barbie ascunsa in buzunar!laughing

| consilierultau001 a răspuns:

Ai o privire de sta timpul in loc cand te vad si nu m-as mai satura sa te privesc

| Dariusuu a răspuns:

Fi original frate, renunta la vrajeala.

Si fi tu insutii.

| MrAnderson a răspuns:

Imi aminteste de aia cu "Te-a durut...cand ai cazut din cer? Ca ai o fata de parca ai aterizat in gura."

Lasand gluma la o parte...replicile astea de agatat, asa, automate, functioneaza doar la fetele...automate. Nu?
Fii tu insuti, ai incredere in tine, stai drept cand vorbesti cu ea, zambeste-i, si cel mai simplu e sa-i ceri numarul de telefon, sau ce metode de contact se mai poarta acum. Daca te intreaba de ce il vrei, ii raspunzi simplu, ca e frumoasa.

| kevincube a răspuns:

Deci cei care spun replici sunt consideraţi cocalari eu îţi recomand ceva simplu şi la subiect gen "Bună!/Ceau! doreşti să ieşim împreună la o pizza/suc/deţ (ce vrei tu)?" şi astfel fata te vede mai bine/civilizat decât să-i spui ce ţi-a recomandat RazvanRms de exemplu sunt exact ce nu cauţi tu (de prost gust).

| RazvanRms a răspuns:

Esti cumva un extraterestru? Pentru ca tocmai mi-ai rapit inima
Ma duc sa iau o gura de aer, caci mi-ai taiat respiratia!
Ai un GPS? M-am pierdut in ochii tai
Parintii tai au cumva dizabilitati? Caci tu esti cu siguranta foarte SPECIALA laughing

| ReiVaN a răspuns (pentru RazvanRms):

Ba, m-au sunat anii `40, cica isi vor replicile de pe Disney Chanel inapoi.

| RazvanRms a răspuns (pentru ReiVaN):

Sunt la misto laughing.

| diverse a răspuns:

Frate fii tu insuti nu folosi toate porcariile de pe net si asa o sa o cuceresti cu putin sarm succes sper ca iti va folosi raspunsul

| soricelulRulz a răspuns:

Sincer,din punctul meu de vedere, te-as sfatiu sa nu folosesti astfel de porcarii, nici o fata cu tigla pe casa nu te va aprecia, chiar din contra, ma rog depinde de fata, dar majoritatea credem ca sunt de prost gust, mai simplu incerci ceva care chiar va aprecia, ca un compliment, un "arati foarte bine azi" sau ceva de genu va fi mult mai apreciat de cat orice "replica de agatat"

| alex4410 explică (pentru soricelulRulz):

Dar am nevoie de replici pentru un concurs.

| ººShakeªª a răspuns:

Te-ai **** frumoaso? laughing

| cametome7 a răspuns:

R3
Un sfat BeLeSt3 Ochi
N-ai nevoie de nici un sfat romeo te duci la ea o privesti in ochi ii spui buna ma cheama x pe tine?
apoi o intrebi cu o atitudine de nepasare ii spui Hei vrei sa mergem la un suc?
Te duci faci cinste normal. Apoi incepi sa ii spui ce ochi frumosi ai ii spui asta si te uiti in ochi ei provocator spunandu-i sti..Eu vreau sa iti spun cv de mai mult timp doar am asteptat momentul
Uite mie imi place de tine
daca si ei ii place te duci langa ea o iei cu mana de barbie o saruti pe buze pourma sti ce-i de facut vine de la sine
BafTa!

| cametome7 a răspuns (pentru cametome7):

R3 tot eu daca vrei si o replica
Buna. Vrei o guma (de fapt e sula dar u spune-i guma) nu e orbit dar e buna

| Blake18izations a răspuns:

Aste sunt cateva care le-am auzit si eu:
tatal tau a fost bracardier ca a facut o bomba de fata.
tatal tau a fost cofetar ca a facut o dulceata de fata.

| ƛƝƖƦƇ a răspuns:

Buna.
Sincer,mai bine renunta la ideea asta, pentru ca nu te va ajuta deloc(parerea mea).Mai bine ii faci un compliment sau ii zici cateva vorbe frumoase si dupa o inviti in oras sau gasesti un subiect de discutie.
Depinde cum vrei tu sa o ieiwinking
Funda? big grin