| matei45 a întrebat:

As dori un sfat in legatura cu povestioara asta: prietena mea mi-a povestit despre fostele ei relatii; prima relatie a ei fiind de multi ani de zile si s-a sfarsit urat iar a doua relatie fiind foarte ok dar s-a incheiat din cauza ca tipul respectiv vroia sa plece in strainatate (sau ceva de genul); ei bine, de vreo 2 ani tipul s-a intors in tara si mi-a spus ca dat fiind cum s-a terminat relatia au ramas prieteni... un mic detaliu ar fi ca prima oara cand a vorbit despre el, a vorbit o ora intreaga... am intrebat-o daca mai inseamna ceva tipul respectiv pentru ea si a spus ca nu, ca s-a terminat acolo si atunci iar acum sunt doar prieteni; tipul nu e din localitate, dar a fost in vizita acum vreo 2-3 saptamani iar ea s-a intalnit cu el "sa schimbe o vorba" - mi-a spus ca s-a intalnit si mi-a spus ca nu a fost nimic amoros ci doar o intalnire cu cineva pe care nu-l mai vazuse de o vreme; TPU care este parerea ta?

Răspuns Câştigător
| Vix999 a răspuns:

Este posibil sa ii fie inca drag ca si persoana... daca are multe amintiri frumoase legate de el. Daca totusi intrece masura in conversatie cu el, adica vorbeste zilnic, se intalnesc mereu cand au ocazia etc., inseamna ca relatia cu el i s-a parut mai ok decat ce are cu tine si vrea sa aiba iar ce a avut. Deocamdata nu ar trebui sa fii prea suspicios si nici sa incepi sa-i reprosezi pentru ca e posibil sa-i bagi ideile in cap chiar tu. Da-i timp problemei si vezi cum reactioneaza ea. Si eventual daca se mai vede cu el du-te cu ea happy sa il cunosti si tu...si stand cu amandoi iti vei da seama exact ce fel de "vibe" e intre ei

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu mi se pare ceva obisnuit, nici relatia amicala nu e normala intre 2 persoane care se despart, e nesimtire curata si isi bate joc de tine. Daca tinea la tine cu adevarat nu se intalnea si nici nu vorbea asa mult cu nesimtitul ala.

| Zenithf a răspuns:

Bursuc ii baiat si gandeste ca un baiat. Fetele nu sunt asa, de obicei sunt mai deschise si vorbesc despre viata lor anterioara mai usor decat o facem noi.
Nu mi se pare insa ok sa se intalneasca singura cu tipul acesta, chiar daca nu mai este nimic intre ei. Faptul ca este intr-o relatie cu un barbat spune ca ea ar trebui sa fie insotita cand se intalneste cu altul. Sau eu sunt prea invechit.
Oricum, eu zic ca nu are rost sa te ingrijorezi sau sa-ti pui intrebari aiurea.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Părerea mea este că, în primul rând, NU ar fi trebuit să-ţi povestească despre relaţiile anterioare.

Apoi, în privinţa acelui tip, având în vedere că ţi-a povestit o oră despre el, eu CRED că încă mai ţine la el...

Totuşi, e posibil ca, în prezent, să NU mai fie nimic amoros între ei, ci DOAR amiciţie.

| matei45 explică (pentru bursuc001):

Care e motivul? de ce nu ar fi trebuit sa povesteasca?

| bursuc001 a răspuns (pentru matei45):

Pentru că situaţia se poate "interpreta" şi te pune pe gânduri ( poate fără rost )...

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Poate chiar este adevarat ce ti-a spus si probabil ca ti-a spus despre relatiile ei anterioare ca sa iti arate ca este sincera cu tine si ca nu iti ascunde nimic.Iar in legatura cu intalnirea cu prietenul ei daca au ramas prieteni este si normal sa se intalneasca cu el.(parerea mea)