| ionutcautis a întrebat:

As vrea sa stiu ce este mai important aspectul fizic sau daca ai un suflet bun?

38 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Iar acest subiect,prima oara vezi un om deci i vezi aspectul fizic, daca iti place ai un interes fata de respectiva persoana,in lipsa unui interes nu faci nimic,simplu,nu te pui sa bei apa asa fara motiv, deci aspectul fizic,prima impresie conteaza foarte mult apoi dupa ce iti dai interesul fata de omul ala vezi ce personalitate are, adica comportamentul lui, un om nu se cunoaste dupa prima intalnire,o fata care refuza un baiat pe motive de suflet inca de la prima intalnire e o ipocrita, sa fie clar asta, fetele mint cand spun ca sufletul conteaza,cum stim asta? zona prieteniei,au baieti cu care se inteleg super ok dar le auzi ca sunt ca niste frati pentru ele,oare de ce? daca doar sufletul ar conta,nu pune pret pe ceea ce afirma fetele,asta e sfatul meu, din contra observa,cerceteaza,cunoaste,barbati frumosi au mai multe partenere,baieti frumosi au mai multe iubite inca din liceu,oameni frumosi castiga mai mult,sunt mai bine vazuti in societate,oameni urati au de multe ori roluri negative si in filme, prima impresie conteaza foarte mult,de asta e bine sa te ingrijesti de tine mereu,sa iesi din casa bine imbracat, fara burta, sa mirosi bine, trebuie mentionat ceva
femeile dupa o anumita varsta cand sunt ruginite vaginal aleg provideri -beta cu care se compromit din interese dar in tinrete iti fac de cap cu barbati frumosi, fetele de aici vor sa aiba o imagine buna atat, nu toate desigur, orice baiat care are grija de fizicul lui va avea sanse mult mai mari decat unu care citeste carti despre seductie, seductia e involuntara, cand fata te place se umezeste vaginal

| GirlOnline81 a răspuns (pentru RAY):

laughinglaughinglaughing

Scuze, Ray, dar fiind prima data cand aud expresia asta, "ruginite vaginal", nu m-am putut abtine.

| RAY a răspuns (pentru GirlOnline81):

Tot e bine ca evoluez cu expresile nu stagnez

| corbulalbrosu a răspuns:

Bataile ori injuriile daca sunt administrate de unul cu aspect frumos dar lipsit de suflet, sunt mai ''placute'' si mai usor de indurat sau acceptate ori trecute cu vederea, fata de cele care sunt administrate de un barbat urat dar cu subletul bun? Concluzia in privinta celor exprimate, iti apartine. SanatatE!

| sunnyday6 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Ai dreptate, ai raspuns realist, fara sa fii ipocrit. Barbat sau femeie, daca esti frumos, ti se iarta multe si sufletul nici nu mai conteaza din pacate!

| Hammurabi a răspuns:

Frate, nu știu dacă să vă dau dreptate la toți.
N-aș vrea să fiu nici cu una foarte frumoasă și proastă ca noaptea, dar nici cu una deșteaptă dar urâtă cu spume.
De fapt pe mine nici nu mă atrag femeile frumoase.
Mă atrag cele simpatice și haioase. Iar de chestia asta n-am cum să-mi dau seama la prima vedere ci numai după ce o cunosc și apuc să stau suficient de vorbă cu ea.
Deci, habar n-am care e răspunsul.

| Plato a răspuns:

Sufletul, aspectul e nimic, frumusetea fizica dispare si ramai cu stralucirea din suflet.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Pana cand dispare te bucuri, dar uratenia cand dispare?

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Vezi mai sus.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Ce ai scris sunt tampeni de ale tale, cum sa nu conteaza omule atractia fizica, sexuala, lasa naibi familia ca nu toti visam la monogamie pe viata

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Dar la ce visezi?

| RAY a răspuns (pentru Plato):

La nimic, visele sunt vise le visam si atat, si eu am fost ca tine cand eram adolescent, visator dar mam maturizat, asa e normal, renunti la povesti, basme cu alba ca zapada, intelegi

| Alexxiax98 a răspuns (pentru RAY):

Asa, asta e tot? Te bucuri pana dispare, dar apoi?
Mai bine "ipocrita" decat asa superficiala ca tine.

| RAY a răspuns (pentru Alexxiax98):

E greu sa accepti realitatea,adevarul,te inteleg,ce sa faci nu toata lumea il poate accepta, cum spunea freud credintele sunt ramasitele copilariei noastre, asa si basmele voastre cu iubirea, e o ramasita cand te visai printesa si printul te salva, trebuie sa traim realitate nu povesti, iubirea e un basm atat

| Plato a răspuns:

Ok, se umezeste vaginal si... ce? Umezitul vaginal nu intretine familii (cateodata da dar nu intram in discutie), nu creste copii, cu poti avea o discutie cu umezitul vaginal.
Cand ai 80 de ani cu cine ramai? Cu umezitul vaginal? Poate si atunci se umezeste vaginal, dar cu urina, de la incontinenta. Nu, atunci ramai cu persoana, cu caracterul si sufletul.

| Plato a răspuns:

Nu poti sa-ti cheltui tot salariul in prima zi pe baza ca "macar ma bucur de el". Nu asa functioneaza, trebuie sa te gandesti si la viitor.

Si asta nu e doar o chestie de viitor, ca si in prezent ai nevoie de cineva cu care sa ai o discutie, cu care sa construiesti.

| Raven a răspuns:

Amândouă, la fel de mult. Poți să ai un suflet de aur, dacă ambalajul e nasol, s-ar putea să nu ți-l descopere nimeni pentru că nu se va simți atras/ă de tine. În prima fază, orice s-ar spune, dacă nu ești orb, atracția e fizică.

| CleanHeart a răspuns:

Asta cu frumusețea e in ochiul privitorului( ce vezi tu urat altul poate vede frumos).
Sa ai un suflet bun e un act de curaj, tot respectul pentru astfel de persoane
Ambele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asteapta ca vine Ray cu lista laughing

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Ray e un fel de Schindler. laughing

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Buna asta, lista lui RAY rolling on the floor rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că ar fi două situații.Prima ar fi ca la început să te atragă aspectul fizic la acea persoană, iar după ce ajungi să o cunoşti mai bine îți dai seama dacă e potrivită sau nu pentru tine.Aspectul fizic nu este suficient pentru ca o relație să poată rezista,"flacăra" aia de la început dispare după o perioadă(depinde de la caz la caz după cât timp),dacă la început poți trece cu vederea peste defectele lui/ei,după un timp,când începi să te cam "plictiseşti", nu vei mai putea.A doua situație ar fi să te atragă prima oară caracterul persoanei respective, iar după un timp, chiar dacă la început nu te-ai fi gândit la el/ea ca la un/o posibil/ă partener/ă, să ți se pară dintr-odată foarte atrăgător/atrăgătoare.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Amandoua.

| Swetlly122 a răspuns:

Eu consider că în adolescență contează mai mult aspectul..Fiindcă nu cred că relația va dura până se va "deforma "partenerul.

| lorena66 a răspuns:

Aspectul fizic contează cel mai puțin, e ultima calitate. Contează sa ai cap (minte) și sa stii sa te descurci in viața, sa-i arati persoanei de lângă tine ca o iubesti

| RAY a răspuns (pentru lorena66):

Ce rost are sa minti in halul asta

| Alexxiax98 a răspuns:

Sufletul, intotdeauna.

| RAY a răspuns (pentru Alexxiax98):

Crezi ca daca spui Sufletul, intotdeauna realitatea se va schimba? eu cred ca tu vrei sa iti intaresti propia credinta atat, mereu repeti asta, vorbind de personalitate, cica pui accent pe asa ceva dar ai folosit un baiat ca tampon emotional, te-ai folosit de el si cica tu pui accent pe suflet

| Alexxiax98 a răspuns (pentru RAY):

De ce crezi ca m-am folosit de el?

| RAY a răspuns (pentru Alexxiax98):

Ca tampon emotional, de plictiseala, sa ai cui sa te plangi, aveai nevoie de atentie non stop, aveai nevoie de un catelus

| Alexxiax98 a răspuns (pentru RAY):

Nu am suferit deloc, n-as fi avut nevoie de "tampon emotional".
Aveam nevoie de un iubit, insa de unul in adevaratul sens al cuvantului.

| RAY a răspuns (pentru Alexxiax98):

Esti amuzanta laughing laughing pe bune omule, Nu am suferit deloc, n-as fi avut nevoie de "tampon emotional".

cum sa suferi tu care te foloseai de el, esti tare, aveai nevoie de un catelus, dar o sa dai de baiat rau si o lasi basmele astea pentru fraieri

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Alexxiax98):

" Aveam nevoie de un iubit, insa de unul in adevaratul sens al cuvantului."

Stii ca "un iubit"’ si " in adevaratul sens al cuvantului" presupune si ceva sex, nu-i asa?

P.S: daca nu este vorba despre tine (cea care a stat intr-o relatie timp de 2 ani fara sex), scuza-mi interventia.

| Alexxiax98 a răspuns (pentru GirlOnline81):

Despre mine e vorba. happy
S-ar fi intamplat si aia la un moment dat.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Alexxiax98):

Nu, nu s-ar fi intamplat si stii de ce? Pentru ca daca il placeai (fizic vreau sa spun), raspundeai cu toata puterea ta (sau nepregatirea ta) la atractia pe care o simteai fata de el. In schimb, cica ti-ai pierdut "rabdarea".

| Alexxiax98 a răspuns (pentru GirlOnline81):

Mai si gandesc, nu ma iau doar dupa instincte. Si uite ca am avut dreptate. Din moment ce relatia n-a functionat, inseamna ca ar fi fost o greseala sa fac sex cu el. Nu pot accepta pe cineva care ma vede drept o sursa de placere fizica. Trebuie sa stea cu mine pentru mine, nu pentru a-si indeplini nevoile sexuale.
S-ar fi intamplat la un moment dat, desigur, vreau pe viitor si copii deci nu-mi propun sa raman "sfanta", dar nu ma pot lega chiar asa de oricine.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Alexxiax98):

" Trebuie sa stea cu mine, nu pentru a-si indeplini nevoile sexuale... desigur, vreau pe viitor si copii, nu-mi propun sa raman sfanta."

Nu, nu-ti propui sa ramai sfanta. O sa-ti spun eu ce-ti propui "sa ramai".
Iti propui sa ajungi acea femeie care in loc sa astepte cu placere prima noapte, asteapta sa treaca cat mai repede teribila experienta a sexului. In acest punct, deja ai devenit sotia unui amarat, fiindca, din moment ce "trebuie sa stea cu tine pentru tine, nu pentru a-si indeplini nevoile sexuale", el va trebui sa plateasca tribut ( verigheta), urmand sa-i oferi maxim 2 experiente sexuale saptamanal, avand totusi grija ca odata cu trecerea lunilor sa faci orice efort pentru a reduce din frecventa.

Sa continui sau "mai gandesti" tu in continuare?

| WeebGodAkane a răspuns:

Ba, ai **** mare si buzunarul grasut? Toate fetele sar pe tine