| Alex21212 a întrebat:

Salut Tpu.As vrea sa stiu cum este dezvirginarea la barbati adica cum se practica si cam cat de dureroasa este.Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul barbatilor NU poate fi folosit termenul ''dezvirginare'' fiindca este si neconforma si totodata improprie, deoarece in majoritatea cazurilor NU se produce absolut nici-o modificare fizica a formei si/sau a aspectului penisului. Simpla atingere a penisului de vulva/himen sau chiar si o singura/unica penetrare a vaginului consfinteste asa numitul proces de dezvirginar atat a femeii cat si a barbatului. ''Dezvirginarea'' barbatilor in majoritatea cazurilor se produce nicio durere ci mai degraba va apare senzatia de placere si extaz. Sanatate!

| Alex21212 explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc de raspuns

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se practica prin introducerea penisului intr-un vagin sau prin primirea unui penis in anus... depinde de preferinte

| mihai69 a răspuns:

Nu „se practică" - pentru că nu e un obicei. Se execută. O singură dată. Prin contact sexual, dacă nu știai.
Nu doare deloc, dimpotrivă.

| Emilian65 a răspuns:

Dezvirginare la baieti cat si la fete se produce in urma primului contact sexual. Daca este dureroasa dezvirginarea la baieti? Da, este un pic dureroasa dar pe parcursul actului sexual aceasta durere se transforma in placere.