| BlackStar17 a întrebat:

as vrea si eu povesti de dragoste(nu conteaza daca sunt cu final trist sau fericit). dau funda celei mai frumoase povesti

3 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Depinde ce povesti cauti uite iti dau eu o poveste reala, povestea mea poate ti-e de folos. Eu m-am indragostit de iubita mea asta inainte sa o cunosc am agatat-o pe net, hi5, am vorbit cu ea o zi doua trei noua pana cand am i-am propus mai in gluma mai in serios sa iesim la o cina romantica pe malul unei ape sub clar de luna si sa mancam ciocolata si sa bem suc cappy de portocale. Ea a luat-o la misto a crezut ca rad de ea. Pana intr-una din zile cand am iesit cu ea am dus-o pe o balta la marginea orasului seara pe cer se vedea luna si stelele am oprit masina pe malul baltii am coborat am pus o patura pe jos si am adus ciocolata si sucul dupa aceea am plecat acasa n-am zis nici ca vreau sa fiu cu ea nici ca o plac nimic. Dupa cateva zile am scos-o iarasi am dus-o intr-un loc frumos, intr-un parc unde am pus o melodie sa cante la masina si am invitat-o la dans si am dansat pe acea melodie in vazul tuturora. Dupa aceea i-am spus la ureche ca imi place de ea si atat nimic mai mult am plecat acasa ea era in lacrimi de fericire. La scara blocului i-am furat un sarut scurt si am plecat n-am zis nimic. Dupa nici 1 min am primit mesaj in care mi-a spus ca s-a indragostit de mine pentru tot ce-am facut pentru ea nu-i venea sa creada. Si uite asa am facut azi 30 Martie 2012, 2 ani si 3 Luni de cand suntem impreuna. In tot acest timp i-am facut nenumeroase surprize, la o aniversare de-a ei i-am dus un cufar plin cu nisip de pe malul baltii respective in care am pus un lantisor cu 3 pandantive unu in forma de peste altu de inima si unu de stea, alaturi de un bilet pe care scria: " Intr-o seara cu cer instelat, pe marginea unei ape ti-am daruit inima mea " exact ceea ce simboliza pandantivele respective. Dupa un an de zile m-am logodit cu ea, am luat un ou kinder care l-am desfacut si am schimba jucaria cu un inel apoi l-am pus la loc, l-am ambalat si i l-am daruit. Multumesc pentru atentie. Sper sa iti fie de folos la ceva.

| ℓσνє a răspuns:

Pai, uite ceva pe moment. :

Totul a pornit de la un simplu fapt ca o fata pe nume miha a inceput sa joace un joc virtual pe calculator. si-a facut foarte multi prieteni pe acel joc. Problema era ca, mama ei nu prea era de acord cu jocul, dar ea a continuat. Intr`o zis cand parintii erau plecati a intrat pe calculator si a cunoscut un baiat care a impresionat`o in mod deosebit dar care la inceput nu era interesat. Prietenele fetei au incercat sa vorbeasca cu el dar el tot nimic. Miha a decis sa-l cucereasca singura. Au stat amandoi, au vorbit si si-au impartit impresii unul despre celalalt dar si despre prietenii lor comuni. Apoi fata l-a intrebat daca o place. Baiatul, pe nume Ionut nu i`a raspuns probabil vrand prima oara ca Miha sa-i arate ca`l merita. Dupa cateva zile s`au intalnit iar si baiatul a facut el primul pas, spre mirarea lui Miha care incerca`se pana atunci sa-l cucereasca. Ea si-a dat seama ca el a fost impresionat de caracterul ei. Totul era perfect, ba chiar ei au hotarat sa se intalneasca si in realitate (luand in considerare diferenta de varsta ea 11 el 15 si ca erau la km departare). Cand parintii fetei au aflat s`au suparat foarte rau si i`au interzis fetei sa mai fie impreuna cu respectivul baiat, Ionut. Acum joaca impreuna acelasi joc, fiecare cu prietenii lui, nu`si mai spun decat '' buna, ce mai faci? '', cu iubitii fiecaruia, si viata personala.

S`a terminat urat, cred ca au fost si cateva repetitii, dar ideea in sine conteaza. Sper ca ti-a placut. happyhappy

| Sisko2k a răspuns:

Macar daca ai da funda la cineva laughing