| mihai4000 a întrebat:

atunci cand ma masturbez in diferite moduri penisul se curbeaza ntr-un anumit fel credeti ca e de la masturbare?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Penisul se curbeaza intro anumita directie sau ia o anumita forma in momentul in care intra in erectie. Forma, dimensiunea sau fermitatea erectiei nu au nicio legatura cu masturbarea deoarece intrarea penisului in erectie se produce si fara a se efectua o masturbare. Sanatate.

| mihai4000 explică (pentru corbulalbrosu):

Atunci de ce anumiti barbati au penisul drept?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru mihai4000):

Penisul este format din 3 cilindri tinuti la un loc de pielea numita preputiu. 1 cilindru mai subtire asesaz dedesubt, este format dintr-un tesut spongios si prin interiorul acestuia trece uretra. Ceilalti 2 cilindri sunt mai grosi si sunt formati dintr-un tesut cu niste "camere" micute, asa numite caverne. In momentul in care barbatul se excita inima incepe sa pompeze o cantitate mare de sange sub presiune care umple acele caverne.In functie de marimea si forma cavernelor penisul in erectie va lua o anumita forma si consistenta/tarie. Imagineaza-ti ca peretii anumitor caverne se vor intinde mai mult din cauza presiunii exercitate de sange si se vor deforma intro anumita masura si directie, ceea ce va determina ca penisul sa se curbeze in directia opusa. Imagineaza-ti un balon pe care il umfli peste masura si la un moment dat o parte a peretelui care este mai subtire se va intinde mai tare si balonul se va deforma. Exact la fel se intampla in cazul unora dintre barbati si cu o parte dintre camarutele minuscule din corpul penisului lor.

| mihai69 a răspuns:

Nu are legătură masturbare (nici metoda) cu faptul că ai penisul curbat. Relativ puțini bărbați îl au perfect drept. Și culmea! dacă-i întrebi, majoritatea se masturbează! Al lor de ce nu se curbează?!?

| Oana92 a răspuns:

Masturbarea NU are legatura cu asta!

| Negoiu a răspuns:

Unul din efectele masturbării e uşoarea curbare a penisului în partea opusă mâinii folosite, cred că la asta te referi. Asta e la toată lumea, nici o problemă!