| RobertAlexx a întrebat:

Cand ma masturbez ejaculez dupa maxim 4-5 minute. Cum pot sa fac sa rezist mai mult? Am 14 ani aproape

Răspuns Câştigător
| LoredanaS19 a răspuns:

Prea mulți hormoni.Incearca însă sa nu faci asta pentru ca obișnuindu-te cu asta, când vei face sex cu o fata, nu vei mai simți acea plăcere pentru ca gândul tău va fi tot la satisfacția pe care ți-o creezi tu singur, și in plus e păcat, ar trebui sa te gândești ca odată și odată Dumnezeu îți va da o fata cu care vei putea face tot timpul sex și vei putea simți senzația mult mai tare

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoredanaS19):

Și dacă e gay

| LoredanaS19 a răspuns (pentru anonim_4396):

Se pune exact aceeași situație, doar ca nu cu o fata ci cu un băiat, deși nu cred ca ar fi gay, și dacă ar fi tot același sfat l-as da happy

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, esti prea micut sa poti sa te autocontrolezi!
Ideea este ca, cu cat te masturbezi mai des, cu atat vei avea probleme de erectie si ejaculare precoce in viitor.

| doctorandus a răspuns:

Nu-ti fa probleme in cat timp ejaculezi, excitabilitatea scade cu varsta.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti la acest lucru, te gandesti la altceva in timp ce te masturbezi. ALtceva ce nu te-ar putea face sa termini mai repede.