| AIKOcaNoNYu a întrebat:

Care e definitia dragostea in opinia voastrawinking
Cea mai buna definitie primeste Fundabig grin

Răspuns Câştigător
| AlexandraCroft a răspuns:

Anka dragostea pentru mine este peste tot ca sa zic asa.
Dragostea pentru cei din jurul meu,pentru familie,pentru prieteni chiar si pentru micile vietuitoare cum ar fi cainele de companie,un simplu papagal,si multe altele care ma inconjoara.
De asemenea mai este un alt fel de dragoste,dragostea care te face sa plutesti sa vezi numai inimioare sa simti fluturasi in stomac cand iti vezi alesul sau iubitul mai pe scurt dragostea adolescentina, aceasta senzatie dupa un timp este trecatoare dar sentimentele raman si se transforma in iubire, nu o sa mai ai aceleasi senzatii cand iti vezi prietenul sau viitorul sotz sau chiar sotzul. bineinteles asta cand intr-adevar este ceva serios si cand primesti acelasi raspuns din partea lui.
Asta inseamna pentru mine dragostea.
Sper ca ti-am putut fii de folos.
Multa sanatate!

7 răspunsuri:
| Klepto a răspuns:

Dragostea = Cel mai bun truc de magie dintotdeauna, acum o vezi, in secunda urmatoare nu mai este.
Dragostea = O floare dorita de toti, accesibila pentru cei norocosi, mirosul ei te imbata si te face sa descoperi calitati pe care nu credeai ca le ai.O floare fara spini vizibili, dar cu radacini puternice care-ti incatuseaza inima, doar dupa ce pierzi acea floare iti dai seama ca spinii existau si lasa rani adanci care nu poti fi tratate usor.

| Barbiiie95 a răspuns:

Dragostea din punctul meu de vedere este un sentiment cu, care incerci sa depasesti orice obstacol pentru a fi cu persoana iubita.Este ca o arma daca as putea face aceasta comparatie cu care te lupti dar niciodata nu reusesti s-o invingi.

| spike625 a răspuns:

Poate o poezie...

| monochrome a răspuns:

O chestie care te face fericit ~

| Sharlyzz a răspuns:

Dragostea e atunci cand simti ca iubesti ca la 11 ani [pur, innocent, copilaros, naiv ]indifirent ce varsta ai avea.E acel sentiment care te face sa simti fluturasii din stamoc, si care te duce cu gandul la primul sarut.E ceva unic, dar uneori poti sa iei si plasa...cine nu a iubit cu adevarat...inseamna ca nu a trait cu adevarat; x

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea este acel sentiment care te face sa-i doresti binele, tot ce-i mai bun persoanei iubite

| danyella_8820 a răspuns:

Dragostea e sentimentul ce iti afecteaza si creierul si inima: dragostea iti umple inima dar iti goleste creierulhappy