| caattyi a întrebat:

Salut TPU
Cât mai multe răspunsuri vă rogggg
Acum o saptamână în urmă am avut un contact sexual neprotejat, dupa aprx 24 de ore am luat escapelle
Azi, după 6 zile,am nişte sângerări,poate merge vorba de o sarcina, sau e doar din cauza pastilei?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ai cum sa stii si nici unul dintre noi nu poate sti. Poate fi o sarcina (pilula de a doua zi nu protejeaza 100%), dar si de o reactie adversa (grava sau minora). Trebuie maine dimineata sa te vada medicul ginecolog (de preferat cel care ti-a prescris pilula de a doua zi)

| mmica99 a răspuns:

Draga mea, stai linistita! Iti spune o fata care acum 8 luni a trecut prin ceea ce treci si tu. Am luat pastila de a doua zi si anume Escapelle, contactul neprotejat fiind tocmai in perioada fertila. Aceasta sangerare este un spotting pe care mult femei il au din cauza acestei pastile. Daca ai luat-o sansele sa ramai insarcinata sunt aproape inexistente. Stai calma!