| Gsgsghshahavsbwjajsjsbb a întrebat:

Bună! Am nevoie de ajutor! Am luat escapelle în ultima zi de ciclu menstrual in urma unui contact sexual neprotejat fără ejaculare(pentru siguranța mea). La 6 zile am avut niște scurgeri asemănătoare ciclului menstrual care m au ținut trei zile. Acum însă ciclul menstrual îmi întârzie de cinci zile si am făcut trei teste de sarcină care au ieșit negative. Credeți ca poate fi vorba de o dereglare a ciclului din cauza pastilei de a doua zi? Ați mai pățit așa ceva?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pe ciclu menstrual este imposibil sa ramai gravida!
Ai luat inutil pastila de a doua zi, iindca erau zero sanse de gravidie.

Din pacate, acum vei avea efecte negative majore, pe o perioada de 6-12 luni, iar sexul se poate face de azi inainte, numai cu prezervativ, fiindca o alta pastila nu mai poti lau in viata asta, deoarece declanseaza tumori si cancere.

NU te mai chinuii sa aflii de ce-ti intarzie ciclul, fiindca PASTILA ESCAPELLE, este o bomba hormonala si ea ti-a "spulberat" ovulul nefecundat, ca atare menstruatia ovulatia si perioaad fertila, pe nu mai pot veni regulat, fiind in deriva pe urmatoarele 12 luni!

Pacat, daca ai fii citit macar prospectul medicamentului Escapellle...

| Miruna333 a răspuns:

Pastila da peste cap tot organismul, e si normal sa iti intarzie